Etiket: açıklaması

 • Bakan Albayra’tan TANAP açıklaması: ‘Gurur duyduk’

  Bakan Albayra’tan TANAP açıklaması: ‘Gurur duyduk’

  Bakan Berat Albayrak, yapyığı açıklamada “Türkiye’yi enerji merkezi haline getirebilmek için var gücümüzle çalıştık. Bu alanda atılan en stratejik adımlardan biri olan TANAP ile Türkiye’ye taşıyacağımız toplam gazın 6 milyar metreküpe ulaşacağını öğrendik, tekrar gurur duyduk” dedi.

 • Honda Türkiye’den siber saldırı açıklaması

  Honda Türkiye’den siber saldırı açıklaması

  Honda Türkiye, Honda Motor Co’ya yapılan siber saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Şirket, global operasyonlarda siber tehdit tespit edildikten sonra diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de tüm operasyonlarını tedbir amacı ile 1 gün süreyle durdurduğunu belirterek, bugün (09 Haziran 2020) yeniden normal kapasitede planlı olarak başladığını bildirdi.

 • TGDF’den Dünya Gıda Güvenliği Günü açıklaması

  TGDF’den Dünya Gıda Güvenliği Günü açıklaması

  7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü nedeniyle açıklama yayınlayan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), konunun önemine değinerek gıda güvenliğinin sağlanması için yapılması gerekenlere dikkat çekti.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan 4 yeni finansman kredi paketi açıklaması

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan 4 yeni finansman kredi paketi açıklaması

  Bakan Albayrak:”Kamu katılım finans kuruluşlarımız, yeni süreçte hayatın canlanması adına 4 yeni finansman paketini hayata geçiriyor. Konuttan taşıta, yerli üretime destekten tatile kadar sağlanacak yeni finansman destekleri milletimize hayırlı olsun. Hep söylediğimiz gibi birlikte başarıyoruz.”

 • Bakan Pekcan’dan ihracat açıklaması

  Bakan Pekcan’dan ihracat açıklaması

  Ticaret Bakanı Pekcan: “Mayıs ayı dış ticaret verileri ile birlikte ihracatımızda da en kötü geride kaldı, toparlanmaya başlıyoruz.”

 • EPDK Başkanı Yılmaz’dan akaryakıt açıklaması

  EPDK Başkanı Yılmaz’dan akaryakıt açıklaması

  EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: “Akaryakıt fiyat marjları olması gerekenin çok üzerinde, ya şirketler fiyatları makul seviyeye çekecek ya da tavan fiyat kararı alarak biz makul seviyeye çekeceğiz.”

 • Merkez Bankasından parasal ve mali tedbirler açıklaması

  Merkez Bankasından parasal ve mali tedbirler açıklaması

  Merkez Bankası:”Salgın hastalığa bağlı gelişmelerin Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin sınırlandırılması amacıyla uygulamaya konulan parasal ve mali tedbirlerin ekonominin üretim potansiyelini destekleyerek finansal istikrara ve salgın sonrası toparlanmaya katkı yapacağı değerlendirilmektedir.”

 • Ticaret Bakanı Pekcan’dan e-ticaret açıklaması

  Ticaret Bakanı Pekcan’dan e-ticaret açıklaması

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Firmalarımızı e-ihracata özendirmek amacıyla e-ticaret sitelerine üyelik giderlerini 2020 yılı için yüzde 80 , takip eden yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz” dedi.

 • Bakan Selçuk’tan ’60 milyon liralık mayıs ayı teşvik ödemesi’ açıklaması

  Bakan Selçuk’tan ’60 milyon liralık mayıs ayı teşvik ödemesi’ açıklaması

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üretimde etkinlik ve verimliliğin sağlanmasında en önemli rolü üstlenen nitelikli iş gücünün tesis edilebilmesi için 62.500 kişinin yaklaşık 60 Milyon TL tutarındaki Mayıs ayı mesleki yeterlilik, sınav ve belgelendirme teşvikinin ödendiğini açıkladı.

 • Bakan Selçuk’tan Kısa Çalışma Ödeneği açıklaması!

  Bakan Selçuk’tan Kısa Çalışma Ödeneği açıklaması!

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kısa çalışma ödeneğine şu ana kadar 3 milyon 194 bin 610 çalışanımız için başvuruda bulundu” dedi.

 • Bakan Varank’tan yerli otomobil açıklaması

  Bakan Varank’tan yerli otomobil açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yeniliğe Yolculuk” mottosuyla 27 Aralık’ta tanıtımı yapılan yerli otomobilde erteleme olmadığını söyledi. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydeden Bakan Varank, “Yerli otomobil hayalimizde ciddi bir erteleme yok. Ekibimiz; potansiyel tedarikçilerle görüşmelere devam ediyor. Gemlik’te kurulacak fabrikanın temel atma tarihine ilişkin olarak büyük bir aksaklık da öngörmüyoruz. En fazla birkaç haftalık…

 • Bakan Selçuk’tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

  Bakan Selçuk’tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ücretsiz izne ayrılan ve Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanamayan işçilerimiz ile 15 Mart sonrasında iş sözleşmesi feshedilen işçilerimize ücretsiz izinde bulundukları veya işsiz kaldıkları süre kadar aylık bin 177 TL gelir desteği sağlıyoruz” dedi.

 • Deniz Emniyet Derneği’nden koronavirüs önlemleri açıklaması

  Deniz Emniyet Derneği’nden koronavirüs önlemleri açıklaması

  Deniz Emniyet Derneği, ülke ekonomisinin can damarlarından olan limanların, koronavirüs tehdidine karşı korunmasının önemine vurgu yaptı.

 • Bakan Albayrak’tan ‘G20’ açıklaması

  Bakan Albayrak’tan ‘G20’ açıklaması

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Sn. Cumhurbaşkanımız ile katılım gösterdiğimiz G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’nde küresel salgınla mücadelede uluslararası işbirliğinin önemi bir kez daha vurgulanmış oldu. Virüsün ülkeler arasına görünmez sınırlar koymasının önüne geçmek için dayanışmaya çok ihtiyacımız var.” dedi.

 • Bakan Varank’tan kredilerde faiz desteği açıklaması

  Bakan Varank’tan kredilerde faiz desteği açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: “Mevcut uygulamada firmalar, bankalara yaptıkları kredi geri ödemelerinde aksama olması durumunda faiz desteğinden yararlanamıyorlardı. Aldığımız yeni kararla bu dönemde bankalara karşı yükümlülüğünü yerine getiremeyen firmalar için bu kuralı askıya alıyoruz” dedi.

 • Bakan Selçuk’dan ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ açıklaması

  Bakan Selçuk’dan ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ açıklaması

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen yasa değişikliği ile ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ şartlarının kolaylaştırıldığını duyurdu.

 • Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması! Müjdeyi verdi

  Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması! Müjdeyi verdi

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilerimize verdiği müjde kanunlaştı” notunu düşerek en düşük emekli maaşının 1500 TL olduğunu açıkladı

 • MediaMarkt’tan mağaza kapatma açıklaması

  MediaMarkt’tan mağaza kapatma açıklaması

  MediaMarkt, yaptığı duyuruda ülke genelinde hizmet verilen tüm mağazalarını 22 Mart Pazar gecesinden itibaren geçici bir süreliğine kapatma kararı alındığını bildirdi.

 • TBB’den emekli maaşı promosyon açıklaması

  TBB’den emekli maaşı promosyon açıklaması

  Türkiye Bankalar Birliği promosyon taahhütnamesi vermeyen emekliler promosyon tutarlarının yatırılacağını açıkladı. Ayrıca maaş hesaplarını başka bankaya taşımak isteyenlere de kolaylık sağlanacağı açıklandı.

 • Bakan Albayrak’tan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi açıklaması

  Bakan Albayrak’tan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi açıklaması

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamda, “100 milyar liralık mali desteğin yanında piyasaların likidite ve finansman endişesini de büyük oranda rahatlatıyoruz.” ifadelerini kullandı. .

 • Bakan Albayrak’tan flaş ücret ve komisyon açıklaması

  Bakan Albayrak’tan flaş ücret ve komisyon açıklaması

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ”EFT ücretlerine hem ticari hem de finansal tüketiciler için üst sınır getirildi. 6 ila 850 TL arasında değişen EFT ücretleri 1 ila 100 arasında sınırlandırıldı. Her kalemde ücretler 3’te 1 ila 6’da 1 oranlarında düşürüldü” dedi.