Etiket: altında’

 • Deniz Emniyet Derneği: ‘Denizcilerin ruh sağlığı tehdit altında’

  Deniz Emniyet Derneği: ‘Denizcilerin ruh sağlığı tehdit altında’

  Deniz Emniyet Derneği Başkan Yardımcısı Harun Şişmanyazıcı, gemide uzun süre kalmaktan çok sürecin belirsizliğinin kişinin ruh dünyasını etkilediğini ve gemi çalışanlarının gemide uzun süre kalmaktan ziyade, ne zaman evlerine dönebilecekleri hususunda bir açıklığın olmamasından olumsuz etkilendiklerini söyledi.

 • ‘İhracatımızın yüzde 80‘i risk altında’

  ‘İhracatımızın yüzde 80‘i risk altında’

  Bugün her beş ihracatçıdan dördü gümrüklerde mallarına el konma, taklit edilme ve maddi manevi ciddi hak kayıplarına uğrama konusunda büyük risk altında olduğunu belirten Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut, “Dolayısıyla ihracatımızın yüzde 80‘i risk altında. Bu kapsamda TİM’in ihracatçı firmalara markalaşma alanında farkındalık çalışmaları yapması son derece önemli.” dedi.

 • Deniz Emniyet Derneği: ‘Gemi acenteleri ve kılavuz kaptanlar risk altında’

  Deniz Emniyet Derneği: ‘Gemi acenteleri ve kılavuz kaptanlar risk altında’

  Deniz Emniyet Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Cahit İstikbal, giderek yaygınlaşma riski bulunan Koronavirüs ile ilgili “Türk Limanlarında günde 100, Türk Boğazlarında ise günde 60 yabancı bayraklı gemiye kılavuzluk hizmeti veriliyor. Bu gemilerde görev yapan kılavuz kaptanların potansiyel olarak Koronavirüs tehdidi altında bulunuyor.” dedi.