Etiket: Antalya

 • Turizmde tehlike çanları çalıyor! & Bodrum boş kalırsa, hepimizin cebine yansıyacak

  Turizmde tehlike çanları çalıyor! & Bodrum boş kalırsa, hepimizin cebine yansıyacak

  Turizmin tavan yapması gereken sezonda Bodrum ve Antalya gibi merkezlerde oteller istenilen doluluk oranlarına ulaşmadı. Peki bu durum ekonomiyi nasıl etkileyecek? Turizm verilerindeki gerilemenin sebepleri neler? Bu bölümde turizm sektörünü mercek altına alan Gülener Kırnalı, sektörden uzmanlarla ve ekonomistlerle konuştu. Şu anki durumu Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca ve Reve Tour sahibi, turizmci…

 • TARSİM Antalya’da resmi ziyaretler gerçekleştirdi

  TARSİM Antalya’da resmi ziyaretler gerçekleştirdi

  TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu), geçtiğimiz haftalarda turunçgil ürünlerinde verim kayıplarına yol açan sıcak hava zararının, tarım sigortası kapsamına alınabilmesi amacıyla başlatılan teknik çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunmak ve tüm turunçgil üreticileri için geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere, 9 Haziran’da, Antalya’da, Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ile İl Tarım ve Orman Müdür V. Gökhan Karaca ile bir araya…

 • Antalya’da kapalı olan oteller 2020 sezonuna hazır

  Antalya’da kapalı olan oteller 2020 sezonuna hazır

  Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’da milyonlarca turisti ağırlayan oteller, korona virüsle mücadele kapsamında kontrollü olarak normalleşme sürecine girmeye hazırlanıyor. 2020 sezonu planlamalarını yapmaya başlayan otellerin havuz başı ile sahillerdeki şezlonglar ve restoranlardaki masalar gibi ortak kullanım alanları da sosyal mesafe kurullarına göre dizayn ediliyor.

 • Antalya’da kavun hasadı başladı

  Antalya’da kavun hasadı başladı

  Türkiye’nin örtü altı üretimi merkezlerinden Kumluca ilçesinde yaklaşık 5 bin dekar alanda üretimi yapılan kavun hasadı başladı. Ocak ayı sonlarında dikilen kavunlar 15 Nisan itibari ile hasat ediliyor.

 • Antalya, doluluk oranında ilk sırada

  Antalya, doluluk oranında ilk sırada

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan ilk 11 aylık verilere göre doluluk oranında İstanbul ve Muğla’nın önünde zirvede yer alan Antalya’da tesise geliş 22,6 milyon kişi, geceleme sayısı 92,2 milyon olarak açıklandı.

 • Antalya 2019 turizm hedefini yakaladı

  Antalya 2019 turizm hedefini yakaladı

  Turizm şehri Antalya, rekorlarla dolu bir yılı geride bıraktı. 2019 yılında Antalya, 15 milyon 644 bin 108 ziyaretçi ağırladı.

 • Antalya 2019’u 15 milyon turist rekoruyla kapattı

  Antalya 2019’u 15 milyon turist rekoruyla kapattı

  Antalya, 2019 yılını rekorlarla kapattı. Kente gelen turist sayısı 14 milyon 907 bin 862 olurken, ilk sırada 5 milyon 406 bin 353 turist ile Ruslar yer aldı.

 • Antalya’da topraksız çilek üretimiyle fark yaratan çiftçilerin hikayesi – Para Dedektifi 05.05.2019

  Antalya’da topraksız çilek üretimiyle fark yaratan çiftçilerin hikayesi – Para Dedektifi 05.05.2019

  Cem Seymen, Para Dedektifi’nde izleyicilerini seralar bölgesi Antalya’ya götürdü. Antalya’nın Aksu ilçesinde topraklı ürettiği çileklerin maliyeti ve işçiliğinde zorlanınca topraksız çilek üretimine geçip gelirini beş kat arttıran ve fark yaratan bir çiftçinin hikayesini ekrana taşıdı. CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H ➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv ➤https://twitter.com/cnnturk ➤https://twitter.com/cnnturkprogram ➤https://www.facebook.com/cnnturk ➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr… ➤https://www.instagram.com/cnnturk ➤http://youtube.com/cnnturk #CNNTÜRK…