Etiket: çocuklar

 • Çocuklar 23 Nisan’ı kendi eserleriyle Dergilik’te kutluyor

  Çocuklar 23 Nisan’ı kendi eserleriyle Dergilik’te kutluyor

  Dijital yayıncılık platformu Dergilik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir dergi ile kutluyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında yayımlanacak 23 Nisan Özel dergisinde, her çocuk resimlerini ve yazılarını tüm Türkiye ile paylaşabilecek.

 • Çocuklar eğlenirken öğreniyor

  Çocuklar eğlenirken öğreniyor

  Televizyon platformu TV+, uzaktan eğitim döneminde çocukların öğrenmesi ve keşfetmesi için 10’dan fazla çocuk ve eğitim kanalını erişime açıyor. Böylece öğrencilerin evde geçen zamanları çok daha verimli hale gelecek.

 • Görme engelli çocuklar Turkcell ile hayallerini kodlayacak

  Görme engelli çocuklar Turkcell ile hayallerini kodlayacak

  Turkcell, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde sürdürdüğü Engelsiz Eğitim programı kapsamında görme engelli çocuklar Braille alfabesi ile etiketlenmiş robotik setler yardımıyla kodlama eğitimi alacak. Setler, Gaziantep’teki Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’nde açılan Zeka Gücü sınıfındaki törenle ilk grup öğrenciye dağıtıldı.

 • Esnafın eski telefonları çocuklar için kodlama sınıfına dönüşecek

  Esnafın eski telefonları çocuklar için kodlama sınıfına dönüşecek

  Vodafone, karbon ayak izini küçültme hedefiyle hayata geçirdiği ‘Bu Atıklar Kod Yazıyor’ projesi kapsamında yeni bir kampanya başlattı. Elektronik atık olarak toplanan eski cep telefonları ise geri dönüştürülecek ve elde edilen ekonomik gelirle, bilgisayar sınıfı olmayan bir okulda kodlama sınıfı açılacak.