Etiket: Bankası’ndan

 • Merkez Bankası’ndan yeni adım (Geri Sayım 8 Haziran 2020)

  Merkez Bankası’ndan yeni adım (Geri Sayım 8 Haziran 2020)

  Daha Fazlası İçin Abone Ol → https://bit.ly/2yKl4Tl Bu sabah Geri Sayım’da Berfu Güven’in konuğu Ekonomist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’ydu. Yeşiloğlu, ekonomi ve piyasalardaki gündemi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarını, döviz ve altındaki son durumu değerlendirdi.

 • Dünya Bankası’ndan Hüzünlü Uyarı: Yaralar Kalıcı Olacak!

  Dünya Bankası’ndan Hüzünlü Uyarı: Yaralar Kalıcı Olacak!

  Soru sormak için Linke : https://patreon.com/atillayesilada tıklayabilirsiniz. If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below: https://www.youtube.com/channel/UCKpFJB4GFiNkhmpVZQ_d9Rg Podcastler; Sesli olarak dinleme için https://open.spotify.com/show/1SK2Cikoj4KrVurKenU5eu tıklayabilirsiniz. Atilla Yeşilada Gündem Değerlendirmeleri İçin http://wedia.link/NcyZk tıklayınız. Atilla Yeşilada İle Ekonomi Sohbetleri İçin http://wedia.link/vPbRU tıklayınız. Atilla Yeşilada İle Ekonomi Analizleri İçin http://wedia.link/olj3e tıklayınız.…

 • Merkez Bankası’ndan korona virüse karşı ek önlemler

  Merkez Bankası’ndan korona virüse karşı ek önlemler

  Merkez Bankası, koronavirüs salgınının Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin sınırlandırılması amacıyla ilave tedbirler aldıklarını açıkladı.

 • Merkez Bankası’ndan Korona virüs tedbirleri

  Merkez Bankası’ndan Korona virüs tedbirleri

  Merkez Bankası, koronavirüs (Covid-19) salgınının küresel çapta oluşturduğu belirsizliğin Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerinin sınırlandırılması amacıyla olası ekonomik ve finansal etkilerine karşı alınan tedbirleri açıkladı.

 • Merkez Bankası’ndan faiz indirimi

  Merkez Bankası’ndan faiz indirimi

  Merkez Bankası 100 baz puan faiz indirerek politika faizini yüzde 10,75’ten yüzde 9,75’e çekti.

 • Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılıklara ilişkin açıklama

  Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılıklara ilişkin açıklama

  Merkez Bankası, Türk lirası zorunlu karşılıkların standart altın cinsinden tesis edilebilmesi imkânı azami oranının yüzde 30’dan yüzde 20’ye indirilmesine, Türk lirası zorunlu karşılıkların kaynağı yurt içi yerleşiklerden toplanan işlenmiş veya hurda altın olan standart altın cinsinden tesis edilebilmesi imkânı azami oranının yüzde 10’dan yüzde 15’e yükseltilmesine karar verildiğini açıkladı.