Etiket: Bayram

 • MİMAR DR. SİNAN GENİM İLE RAMAZAN AYI HATIRALARI

  MİMAR SİNAN GENİM, RAMAZAN AYI GELENEKLERİNİ VE RAMAZAN BAYRAMI EĞLENCELERİNİ EKOTÜRK BAYRAM EKRANI’NDA ANLATTI… #Ramazan #Bayram #Ekotürk #SinanGenim

 • Bayram sonrası piyasalar: Altın, dolar ve borsada yön ne tarafa doğru?

  Bayram sonrası piyasalar: Altın, dolar ve borsada yön ne tarafa doğru?

  Finans uzmanı Dr. Tuğberk Çitilci finansal piyasalarında bu hafta bizleri neler beklediğini anlattı. Altın mı yokksa gümüş mü yükselecek? Dolarda kritik seviyeler neler? Borsada yükseliş devam edecek mi? ABD ile Çin arasındaki ilişkiler piyasaları nasıl etkiliyor?

 • Tekstil piyasası bayram öncesi sessizliğe büründü

  Tekstil piyasası bayram öncesi sessizliğe büründü

  Tekstilde bayram öncesi alışılmışın dışında durgunluk yaşanıyor. Tekstil esnaflarını mağazada satışların neredeyse sıfırlandığını, alışverişlerin sosyal medya üzerinden sürdüğünü belirtiyor.

 • Paycell bayram harçlığı geleneğini dijitale taşıyor

  Paycell bayram harçlığı geleneğini dijitale taşıyor

  Bayram denince akla gelen harçlık geleneği bu bayram Paycell’in uzaktan harçlık isteme/gönderme özelliği ile devam edecek. Temassız ve kolay para transferini mümkün kılan bu teknolojiyi sunan Paycell sayesinde hem harçlık göndermek isteyen büyükler hem de harçlık toplamak isteyen küçükler sevinecek.

 • Bayram ikramlıkları tezgahta kaldı

  Bayram ikramlıkları tezgahta kaldı

  Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tezgahtaki yerini alan şeker, çikolata ve lokumların satışı korona virüs nedeniyle geçen yıllara göre yüzde 60 oranında düştü.

 • Virüs çıktı bayram şekerleri tezgahta kaldı

  Virüs çıktı bayram şekerleri tezgahta kaldı

  Dünyada ve Türkiye’de toplum düzeninde köklü değişikliklere neden olan korona virüs salgını, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tezgahtaki yerini alan bayram şekerlerine ilgiyi azalttı. Çeşit çeşit bayram şekeri, salgın ve sokağa çıkma kısıtlaması ihtimali nedeniyle elde kaldı.

 • Bayram öncesi ikinci el araç satışları dip seviyede

  Bayram öncesi ikinci el araç satışları dip seviyede

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkisiyle ikinci el araç alım satımında ciddi bir azalma görünüyor. Sektör temsilcileri geçtiğimiz yıllardaki bayram öncesi rakamlara göre ikinci el araç satışının yüzde 50 oranında düştüğünü belirtiyor.

 • Salgın Bayram’da biter mi? Ekonomi yazın normale döner mi?

  Salgın Bayram’da biter mi? Ekonomi yazın normale döner mi?

  Başkan Erdoğan Bayram’da corona nedeniyle hayata geçirilen kısıtlamaları kaldırmayı düşündüğünü ima etti. Bir diz tıp uzmanı da Mayıs’da salgının tepe yapacağını öne sürüyor. Tıp uzmanı değilim, ama diğer ülkelerin tecrübeleri ve “muhalif” tıp kaynaklarından gelen bilgilere dayanarak henüz kısıtlamaları kaldırmak için çok erken olduğunu savunuyorum. Halihazırda dünya tıp camiasında azınlık da olsa bir ekol “ikinci…

 • Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesinin ödeme tarihleri belli oldu

  Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesinin ödeme tarihleri belli oldu

  12 milyon emekliye verilen 1000 liralık Ramazan Bayramı ikramiyesinde ödeme takvimi belli oldu. Bağ-kur ve Emekli Sandığı’ndakiler için ödeme yapılacak tarih de açıklandı. SSK’lılar 7-10 Nisan Tarihleri Arasında, Bağ-Kur’lular ve Emekli Sandığı Emeklileri de 11 Nisan’da Bayram İkramiyesi alacak.

 • Kapitalist Sistemde Bayramlar | 04.06.2019

  Kapitalist Sistemde Bayramlar | 04.06.2019

  Güncel ekonomik konulara kısa bir mola… Üç iktisatçı; Prof. Dr. Dündar Demiröz,Prof. Dr. Burak Atamtürk,Doç. Dr. Burak Kaymakçı ,iktisattan yola çıkıp felsefeye, tarihe, sosyolojiye uzanan keyifli sohbetleriyle ekonomiye bambaşka bir bakış açısı getirerek izleyenleri ufuk turuna çıkarıyor. İktisattan Çıkış her salı 22.00’da canlı yayınla Ekotürk Tv’de. EkotürkTV YouTube Kanalına Abone Ol ➤ https://www.youtube.com/ekoturktv/sub… Resmi Web…