Etiket: ceza

 • Haksız fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon 90 bin lira ceza

  Haksız fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon 90 bin lira ceza

  Ticaret Bakanlığı, Reklam Kurulunun Mart ayında gerçekleştirdiği toplantılarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10 milyon 90 bin 60 lira idari para cezası uygulanması kararı alındığını açıkladı.

 • Bakan Pakdemirli: ‘Gıdada taklit ve tağşişe ağır ceza geliyor’

  Bakan Pakdemirli: ‘Gıdada taklit ve tağşişe ağır ceza geliyor’

  Gıda taklidi ve tağşişi yapanların alacağı cezalara yönelik bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmayı da meclise sunduklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki hafta da yine tağşişle ilgili bir listeyi açıklıyor olacağız. Gıda tağşişi yapanların, topluma sağlığa aykırı ürünleri sunanları cezalandıracak bir yasa tasarısı üzerinde çalıştık. Biz bu talebimizi meclisimize ilettik. Şu anda meclis…

 • SPK’dan 114 bin liralık ceza

  SPK’dan 114 bin liralık ceza

  SPK’dan Bahar Menkul Değerler’e toplam 114 bin 924 TL idari para cezası kesildi.

 • Kaçak yapıya arsa değerine göre ceza

  Kaçak yapıya arsa değerine göre ceza

  Meclis’te bugün görüşülmeye başlayacak düzenlemeyle kaçak yapılara aykırılığın metrekaresine göre kesilen ceza sistemi değişiyor. Artık arsa değeri de cezalara eklenecek. Böylece her ilde uygulanacak ceza oranları değişecek. Bakan Kurum, mevcutta 10 bin 461 TL olan bir cezanın İstanbul Beykoz’da 45 bin, Maslak’ta 1 milyon 360 bin TL’ye çıkacağını söyledi.