Etiket: döneminde

 • Salgın döneminde oto yıkamaya talep yüzde 85 arttı

  Salgın döneminde oto yıkamaya talep yüzde 85 arttı

  Koronavirüs salgını özellikle kapalı alanlarda hijyene gösterilen hassasiyeti artırdı, bu süreçte araç temizliği de ihmal edilmedi. Salgının Türkiye’ye geldiği mart ayından bu yana oto yıkamaya talep yüzde 85 arttı. Kazanılan ivmenin devamlılığı için ise oklar dijitalleşmeyi gösteriyor.

 • Ev ve aracı faizsiz alma tercihi salgın döneminde yüzde 41 arttı

  Ev ve aracı faizsiz alma tercihi salgın döneminde yüzde 41 arttı

  Türkiye’de Elbirliği Sistemi ile faizsiz ev ve araç sahibi yapan Eminevim, 2020’nin ilk 4 ayında, yaşanan salgına rağmen teslimatlarını yüzde 41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha ev ve araç sahibi yaptıklarını, sistemden faydalananların sayısının da toplamda 160 bine ulaştığını duyurdu.

 • Pandemi döneminde değeri en çok artan ikinci el araçlar

  Pandemi döneminde değeri en çok artan ikinci el araçlar

  Salgın dönemini kapsayan Aralık-Nisan ayları arasında, fiyatı en çok artan ikinci el otomobil yüzde 24,07 ile 2016 model Honda Civic 1.6 i-VTEC Eco oldu. 2015 model yılı Ford Focus 1.5 TDCI, yüzde 23,75 fiyat artışıyla ikinci sırada gelirken, ikinci el değeri yüzde 22,22 artan 2015 model Dacia Duster 1.5 DCI 4×4 üçüncü sırada yer aldı.…

 • Salgın döneminde balkon camlama sistemlerine talep yüzde 53 arttı

  Salgın döneminde balkon camlama sistemlerine talep yüzde 53 arttı

  Koronavirüs salgını kapsamında alınan sosyal izolasyon ve sokağa çıkma yasağı tedbirleri milyonlarca insanı eve kapattı, nefes almak isteyen vatandaşın yardımına balkonlar yetişti. Bu süreçte balkon camlama sistemlerine olan talep ise yüzde 53 artış gösterdi.

 • Avrupa otomotiv pazarı Nisan döneminde yüzde 26.3 arttı

  Avrupa otomotiv pazarı Nisan döneminde yüzde 26.3 arttı

  Avrupa otomotiv pazarı 2020 yılı Nisan ayı sonunda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26,3 artarak 150 bin 860 adet seviyesinde gerçekleşti.

 • Salgın Döneminde Ruh Sağlığı Nasıl Korunur?

  Salgın Döneminde Ruh Sağlığı Nasıl Korunur?

  Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Ekotürk Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir’in sunduğu İmza’ya konuk oldu. Tezcan, koronavirüs salgınının insan psikolojisine etkilerini, salgın dönemi ve sonrası ruh sağlığını korumak için yapılması gerekenleri canlı yayında değerlendi. İmza her salı 20.30’da Türkiye’nin Ekonomi Televizyonu Ekotürk’te #Ekotürk #Psikoloji #RuhSağlığı #Pandemi #Koronavirüs ============================ Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/…

 • Karantina döneminde telefonlarımıza sarıldık

  Karantina döneminde telefonlarımıza sarıldık

  Koronavirüs salgınıyla birlikte telefon kullanım alışkanları da değişkenlik gösterirken, bu süreçte haftalık iş uygulamaları indirme oranlarının 2019 yılına oranla yüzde 90 arttığı saptandı. Yine bu süreçte telefonlara bakma ve sosyal medyada zaman geçirme oranlarının 10 saatin üstüne çıktığı görüldü.