Etiket: erken

 • Otobüste erken alana ucuz bilet sistemi geliyor

  Otobüste erken alana ucuz bilet sistemi geliyor

  Koronavirüs salgın sürecinden en çok etkilenen sektörlerden olan kara yolu yolcu taşımacılığına, uçaklarda olduğu gibi fiyatlama sistemi geliyor.

 • SunExpress kış programını erken açıkladı

  SunExpress kış programını erken açıkladı

  SunExpress, Koronavirüs nedeniyle iptal olan seferler için getirilen düzenlemeler çerçevesinde uçuşlarını gerçekleştiremeyen yolcuların mevcut rezervasyonlarını önümüzdeki dönemde rahatça değiştirebilmelerini sağlamak adına kış takvimini önceden duyurdu. Havayolu şirketi 2020/2021 Kış Sezonu’nda Antalya, İzmir ve Anadolu’dan toplamda 8 binin üzerinde uçuş ve 1,5 milyon koltuk kapasitesi sunacak.

 • Kredisini erken kapatan Turkcell uzun vadeli finansmana yöneliyor

  Kredisini erken kapatan Turkcell uzun vadeli finansmana yöneliyor

  Turkcell, 2015’te beş yabancı bankadan aldığı toplam 1 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredisini 23 Mart’ta, vadesinden altı ay önce kapatacağını açıkladı.

 • Ekonomi politikası erken seçim sinyali mi veriyor?

  Ekonomi politikası erken seçim sinyali mi veriyor?

  Ekonomist Cüneyt Akman ile hükümetin izlediği ekonomi politikasının yansımalarını konuştuk. 2019’un ikinci yarısında görülen ekonomik büyüme nasıl sağlandı? Bu büyüme 2020’de sürdürülebilir mi? Türkiye’nin büyüme modelinde değişiklik işaretleri görüyor musunuz? Kredi hacminde yaşanan büyümeyi nasıl yorumluyorsunuz? Özel bankalar kredi musluklarını açıyor mu? Hükümetin izlediği ekonomi politikaları erken seçim sinyalleri veriyor mu?

 • 2020 siyaset: Ya IMF, ya erken seçim

  2020 siyaset: Ya IMF, ya erken seçim

  Siyaset ana konum değil, ama iç siyaseti ve jeo-politik riskleri incelemeden de ekonomi ve piyasalar hakkında yorum yapamayız. 2020’de çok sisli bir siyaset bulvarında yürüyeceğiz. Hükümetin ekonomide pragmatik politikalara dönmesi lazım, aksi halde seçmen isyan edecek. Bu pragmatizmin işareti de IMF’yi yardıma çağırmak. Aksi halde, siyasi risklerin ağır baskısı da ekonomin tepesine binecek. Nedir bu…

 • Kredi faizleri düşerken konut fiyatları da gerçekten düşüyor mu?

  Kredi faizleri düşerken konut fiyatları da gerçekten düşüyor mu?

  Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Büyükduman ile konut sektöründeki son gelişmeleri ve açıklanan son verileri konuştuk. Düşen konut kredisi faizleri, konut satışlarını etkiledi mi? Konut satışlarındaki artış önümüzdeki aylarda da devam edecek mi? Konut piyasasındaki mevcut durum kalıcı olur mu? Yabancıya konut satışları ne durumda?