Etiket: fatura

 • Harcamalarda gıda ve fatura, tasarrufta altın hesabı yükselişe geçti

  Harcamalarda gıda ve fatura, tasarrufta altın hesabı yükselişe geçti

  ING Türkiye, Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’nın 2020 yılı ilk çeyrek sonuçları ile birlikte, Nisan ayında koronavirüs salgınının harcama ve tasarrufa etkisini de ölçümledi. İlk çeyrek sonuçlarına göre, tasarruf sahipliği oranı sınırlı bir artışla yüzde 13,4 olurken tasarruf araçları tercihindeki en dikkat çekici değişimlerden biri altında yaşandı.

 • Dünya turizmine büyük fatura

  Dünya turizmine büyük fatura

  Normal şartlarda doluluk oranları yüzde 70 ile 100 arasında seyreden dünyanın en büyük şehirlerindeki otel dolulukları bu yıl mart ayında beklendiği gibi dibe vurdu. En fazla düşüşü İtalya yaşarken, Türkiye’nin Mart 2020 otel dolulukları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 55.2 azalarak yüzde 28.6 oldu.

 • EPDK fatura düzenlemesine ilişkin akılda kalan soruları cevapladı

  EPDK fatura düzenlemesine ilişkin akılda kalan soruları cevapladı

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ‘kıyasen fatura düzenlemesi’ne ilişkin, “Alınan kararla vatandaşlarımızın faturalarına hiçbir şekilde ilave bedel çıkartılması söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.

 • Fatura Kazıklarının Asıl sebebi İşte Bu ! Selçuk Geçer

  Fatura Kazıklarının Asıl sebebi İşte Bu ! Selçuk Geçer

  Fatura Kazıklarının Asıl sebebi İşte Bu ! Selçuk Geçer. Türkiye ekonomisinde gerek ekonomistlerin gerekse Ekonomist Selçuk Geçer en çok konuştuğu konu doğalgaz faturası ve elektrik faturası zamları. Ekonomik kriz olmamasına, dolar kuru belli bir seviyede tutulmasına rağmen neden bu kazık faturaları ödüyoruz. İşte asıl sebep selçuk geçer son videosunda. iyi seyirler… Kanalımızda sizler için ekonomi,…

 • Fiyat yüksek fatura doğal

  Fiyat yüksek fatura doğal

  Geçtiğimiz yıl elektrik ve gaza yüzde 30’u aşan zam geldi, faturalar isyan ettirdi. Ancak yaptığımız hesaplamalar, gerekli tasarruf tedbirleri hâlinde en ucuz yakıtın doğalgaz olduğunu gösterdi…

 • E-fatura, e-arşiv fatura uygulamalarıyla tasarruflar artacak

  E-fatura, e-arşiv fatura uygulamalarıyla tasarruflar artacak

  1 Ocak 2020 itibariyle işletmelerde e-fatura, e-defter ve e-arşiv’e geçiş zorunluluğu başlıyor. Yeni düzenleme ile tasarrufların artması, kayıtdışılığın engellenmesi ve verilerin güvenli ortamlarda uzun süreler saklanmasının önü açılıyor.