Etiket: fiyat

 • Patates üreticisinde fiyat düşecek korkusu

  Patates üreticisinde fiyat düşecek korkusu

  Turfanda patates hasadının gecikmeli olarak geçtiğimiz hafta başladığı Adana’da üretici tarlada kilogramı 2 lira 20 kuruştan satılan patatesin fiyatının 1.5 liraya kadar düşmesinden endişeli.

 • Otobüslere tavan fiyat ayarı

  Otobüslere tavan fiyat ayarı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs pandemisi ile mücadele çerçevesinde bazı şehirlere giriş çıkışın yasaklanmasının ardından otobüs biletlerinin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçmek için çalışma başlattı.

 • Fiyat artış hızı ne zaman yavaşlayacak? – Parasal – 4 Mayıs 2020 – İsmet Demirkol – Aysel Gündoğdu

  Fiyat artış hızı ne zaman yavaşlayacak? – Parasal – 4 Mayıs 2020 – İsmet Demirkol – Aysel Gündoğdu

  Nazlı Bolak’ın hazırlayıp sunduğu Parasal programında bugün Dr. İsmet Demirkol ve Doç. Dr. Aysel Gündoğdu ile “Fiyat artış hızı ne zaman yavaşlayacak? İhracattaki gerileme ürün fiyatlarına nasıl yansır? Altın mı, dolar mı kazandırıyor? Altın fiyatlarıyla Kovid-19 aşısı arasındaki bağ nedir?” konuları hakkında konuştuk. tv100 canlı yayını. Türkiye çapında yayın yapan tv100’ün canlı yayınını youtube üzerinden…

 • İzmir’de sokağa çıkma yasağı öncesi pazarlarda fiyat artışı

  İzmir’de sokağa çıkma yasağı öncesi pazarlarda fiyat artışı

  Hafta sonu boyunca sokağa çıkma yasağının öncesinde İzmir’de pazarlarda sebze meyve fiyatlarında gözle görülür artış gözlendi. Öte yandan pazarlarda sosyal mesafe kurallarına esnafın riayet ettiği görülürken bazı vatandaşların hala uymaması dikkat çekti.

 • Haksız fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon 90 bin lira ceza

  Haksız fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon 90 bin lira ceza

  Ticaret Bakanlığı, Reklam Kurulunun Mart ayında gerçekleştirdiği toplantılarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10 milyon 90 bin 60 lira idari para cezası uygulanması kararı alındığını açıkladı.

 • Konut fiyat endeksi ocakta arttı

  Konut fiyat endeksi ocakta arttı

  Konut fiyat endeksi 2020 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 1,79 oranında arttı. KFE, bir önceki yılın aynı ayına göre ise nominal olarak yüzde 12,39, reel olarak da yüzde 0,22 oranında yükseldi.

 • Perakendecilerden ortak uyarı: ‘Haksız yere fiyat artışını kabul edemeyiz’

  Perakendecilerden ortak uyarı: ‘Haksız yere fiyat artışını kabul edemeyiz’

  Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, haksız yere fiyat artışının kabul edilemez olduğunu belirterek, halk sağlığını yakından ilgilendiren böyle bir ortamda suistimallere kesinlikle göz yumulmaması gerektiğini kaydetti.

 • Tıbbi maskede fiyat patlaması

  Tıbbi maskede fiyat patlaması

  Koronavirüs nedeniyle maske gibi tedbir amaçlı kullanılan ürünler karaborsaya düştü. Satıcılar ürün temininde sıkıntılar yaşadıklarını belirterek 5 liraya aldıkları maskeleri 70-80 liraya alabildiklerini söylediler.

 • Marmara Evleri 4’te cazip fiyat ve 0,79 oran fırsatı

  Marmara Evleri 4’te cazip fiyat ve 0,79 oran fırsatı

  İnşaat sektöründeki 30 yıllık deneyimiyle bugüne kadar 16 bini aşkın aileyi ev sahibi yapan İhlas Yapı, Marmara Evleri 4’te cazip bir kampanya başlattı. Peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 iskonto fırsatı sunan İhlas Yapı, Marmara Evleri 4 projesinde 0,79 oran ile 60 aydan 120 aya kadar vadeyle daire sahibi olma imkânı sunuyor.

 • Borsa’da Yükseliş Devam Eder Mi? | Özlem Karakullukçu | Bestnaz Süllü

  Borsa’da Yükseliş Devam Eder Mi? | Özlem Karakullukçu | Bestnaz Süllü

  Gedik Yatırım Müdür Yardımcısı Bestenaz Süllü, Özlem Karakullukçu’nun moderatörlüğünü yaptığı Gün Sonu programına katılarak piyasaları değerlendirdi. #dolar #tl #borsa #fiyat #piyasa #Ekonomi #Ekotürk ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve…

 • ABD Resesyon İhtimalleri Ve Altın Fiyat Tahminleri

  ABD Resesyon İhtimalleri Ve Altın Fiyat Tahminleri

  Ekotürk Analisti Cenk Akyoldaş, ABD ressesyon ihtimallerini, altın fiyat tahminlerini ve OPEC toplantısının altın fiyatlarına etkisini Ekotürk’te değerlendirdi. #Altın #Petrol #Dünya #Ekonomi #Ekotürk #OPEC #ABD ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım bilgi,…

 • Fiyat yüksek fatura doğal

  Fiyat yüksek fatura doğal

  Geçtiğimiz yıl elektrik ve gaza yüzde 30’u aşan zam geldi, faturalar isyan ettirdi. Ancak yaptığımız hesaplamalar, gerekli tasarruf tedbirleri hâlinde en ucuz yakıtın doğalgaz olduğunu gösterdi…

 • Merkez Bankası Aylık Fiyat Gelişmeleri raporunu yayınladı

  Merkez Bankası Aylık Fiyat Gelişmeleri raporunu yayınladı

  Aralık ayı Aylık Fiyat Gelişmeleri raporuna göre, Aralık’ta en belirgin artış enerji enflasyonunda gözlendi. Ayrıca aynı ayda tüketici enflasyonu üzerinde üretici fiyatları kaynaklı baskılar ılımlı seyrini sürdürdü.

 • ZAM DALGASI

  ZAM DALGASI

  Bütçe Açığı sorunundan kaynaklı zamlar ard arda geliyor. Vergi adaletsizliğinin bu kadar yüksek olduğu ülkemizde ise elbette dolaylı vergi artışları yaşanıyor. Son örnek sigara… #fiyat #zam #satış KANALA ABONE OLMAK İÇİN: https://www.youtube.com/channel/UC6nnq_RUncAIDtFJoasq9Rg