Etiket: Gıda

 • TGDF’den Dünya Gıda Güvenliği Günü açıklaması

  TGDF’den Dünya Gıda Güvenliği Günü açıklaması

  7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü nedeniyle açıklama yayınlayan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), konunun önemine değinerek gıda güvenliğinin sağlanması için yapılması gerekenlere dikkat çekti.

 • ‘Koronavirüs, gıda takviyesi kullanımını artırdı’

  ‘Koronavirüs, gıda takviyesi kullanımını artırdı’

  GTBD Başkanı Samet Serttaş, ”Koronavirüs sürecinde gıda takviyelerine olan güven arttı. 12 ilde yaptığımız anket sonucuna göre, koronavirüs döneminde bağışıklığını artırmak için gıda takviyesi kullandığını belirtenlerin oranı yüzde 71. Bu dönemde gıda takviyelerine daha fazla güvendiğini belirtenlerin oranı da yüzde 37 düzeyinde” dedi.

 • Nisan ayında gıda ve tarım ürünleri ithalatındaki artış hız kesti

  Nisan ayında gıda ve tarım ürünleri ithalatındaki artış hız kesti

  Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan dış ticaret verileri baz alınarak Agrimetre tarafından hazırlanan TGDF Dijital Veri Paneli’ne göre 2020 yılı ilk 4 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 6,79 milyar dolar ihracat, 5,22 milyar dolar ithalat gerçekleştirdi.

 • Üniversiteler arası yarışma ile gıda israfına ‘dur’ denilecek

  Üniversiteler arası yarışma ile gıda israfına ‘dur’ denilecek

  İSTİB, gıda israfı konusuna dikkat çekmek, bilinirliği artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması’ düzenliyor. Yapılan bilgilendirmeye göre üniversite öğrencilerinin hangi bölümde olurlarsa olsun bireysel veya takım olarak katılabilecekleri yarışma ile gıda israfının engellenmesine katkıda bulunacak projelere toplam 65 bin TL ödül verilecek.

 • Harcamalarda gıda ve fatura, tasarrufta altın hesabı yükselişe geçti

  Harcamalarda gıda ve fatura, tasarrufta altın hesabı yükselişe geçti

  ING Türkiye, Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’nın 2020 yılı ilk çeyrek sonuçları ile birlikte, Nisan ayında koronavirüs salgınının harcama ve tasarrufa etkisini de ölçümledi. İlk çeyrek sonuçlarına göre, tasarruf sahipliği oranı sınırlı bir artışla yüzde 13,4 olurken tasarruf araçları tercihindeki en dikkat çekici değişimlerden biri altında yaşandı.

 • “Türkiye’deki gıda firmaları için Çin bir fırsat” – Parasal – 19 Mayıs 2020 – Murat Kolbaşı

  “Türkiye’deki gıda firmaları için Çin bir fırsat” – Parasal – 19 Mayıs 2020 – Murat Kolbaşı

  Nazlı Bolak’ın hazırlayıp sunduğu Parasal programında bugün Arzum Küçük Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı, DEİK Yönetim Kurulu ve İcra Üyesi Murat Kolbaşı konuk oldu. tv100 canlı yayını. Türkiye çapında yayın yapan tv100’ün canlı yayınını youtube üzerinden her zaman canlı olarak izleyebilirsiniz. Türkiye’nin yeni YÜZ’ü tv100 son dakika haberleri, Okan Bayülgen programları Muhabbet Kralı, Uykusuzlar Kulübü…

 • Türkiye’de Tarım ve Gıda Sektörü

  Türkiye’de Tarım ve Gıda Sektörü

  Pandemi tarım ve gıda sektörlerini nasıl etkiledi? Bakliyat piyasasında son tablo ne gösteriyor? Tarımda yeni politikalar nasıl olmalı? Akıllı tarım çözümleri çiftçiye nasıl destek sağlayabilir? C Suite’de Hande Demirel’in bu haftaki konukları; Reis Gıda YKB Mehmet Reis ve AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has Hande Demirel’in hazırlayıp sunduğu C SUİTE her çarşamba 20.30’de Türkiye’nin Ekonomi…

 • Türkiye’de Gıda Perakendeciliği

  Türkiye’de Gıda Perakendeciliği

  İSTİB yönetim kurulu üyesi Alaattin Altuntaş, Ahu Orakçıoğlu’nun moderatörlüğündeki Gün Ortası programının canlı bağlantı konuğu oldu. #Ekotürk #ekonomi #tarım #hayvancılık #tarımbakanlığı ============================ Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti;…

 • COVID-19’un gıda ve içecek sektöründe dış ticareti etkisi

  COVID-19’un gıda ve içecek sektöründe dış ticareti etkisi

  TGDF Dijital Veri Paneli’ne göre, 2020 yılı ilk 3 ayında tarım, gıda ve içecek sektörü 5,18 milyar dolar ihracat, 3,88 milyar dolar ithalat gerçekleştirdi.

 • Tarım ve gıda kıymete biniyor

  Tarım ve gıda kıymete biniyor

  Pandemi sonrası dünya yeniden şekillenecek. Türkiye, tarım ve gıda güvenliğine ağırlık verecek, kendi enerjisini üreten yeni binalar yapılacak.

 • Pandemi Gıda Krizine Sebep Olur Mu? | Emin Çapa

  Pandemi Gıda Krizine Sebep Olur Mu? | Emin Çapa

  Pandemi Gıda Krizine Sebep Olur Mu? | Emin Çapa Bu yıl tarım için çok önemli bir yıl. Böyle giderse önümüzdeki yıl yiyecek tarım ürünü bulamayabiliriz. Türkiye tarımda bu yıl en yüksek seviyeye çıkmalı. Çünkü sağlık krizi sebebiyle tüm dünya çok ciddi bir gıda sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Emin Çapa Kanalına https://bit.ly/EminCapa tıklayarak abone olabilirsiniz.…

 • TGDF 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi

  TGDF 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi

  Gıda ve içecek sektörünün çatı örgütü Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi. Son gelişmelerle birlikte dünyada hiçbir ülkenin gıda krizlerinden muaf olduğunu sanmaması gerektiği belirtilen açıklamada, geleceğe daha güvenle bakabilmek için tarladan üretime kadar sürecin tüm parçalarına destek talebini yineledi.

 • Özel bankalar niye kredi veremiyor? Gıda arzında sıkıntı yaşanabilir mi?

  Özel bankalar niye kredi veremiyor? Gıda arzında sıkıntı yaşanabilir mi?

  Bu videomda basında sık sorulan iki soruya cevap vermek istedim. Özel bankaların kredi hamlesine katılmamak için makul nedenleri var. Kredilerin önemli bölümü geri ödenemeyecek. Zararlarını kim karşılayacak? Düşünülenin aksine, Türkiye’de bankacılık çok karlı bir sektör değil. Çözüm var mı? Evet, anlatacağım. Gıdada arz sıkıntısı da kafaları yoran ikinci mesele. Temel gıda maddelerinde yeterli stok var.…

 • FAO Temsilci Yardımcısı Dr. Selışık: ‘Dünya gıda sanayini zorlu bir dönem bekliyor’

  FAO Temsilci Yardımcısı Dr. Selışık: ‘Dünya gıda sanayini zorlu bir dönem bekliyor’

  FAO Temsilci Yardımcısı Dr.Ayşegül Selışık, koronavirüs salgını nedeniyle dünya gıda sanayiini zorlu bir dönemin beklediğini söyledi.

 • Gıda Şokuna Hazır Olun!

  Gıda Şokuna Hazır Olun!

  Gıda konusunda sıkıntılı haberler geliyor! Birleşmiş Milletler gıda fiyatlarının varacağı seviyeler hakkında tüm ülkeleri uyardı. Türkiye gıda konusunda ne durumda? Neden büyük bir şok geliyor?

 • Kesintisiz gıda tedariki daha da önem kazandı

  Kesintisiz gıda tedariki daha da önem kazandı

  Koronavirüs salgınıyla mücadelede hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile yeni bir aşamaya geçilirken TGDF tarafından yapılan açıklamada vatandaşların evde kaldığı dönemde kesintisiz gıda tedarikinin daha da önem kazandığı vurgulandı.

 • Türkiye’nin gıda devinden 6 ile 95 ton gıda yardımı gönderildi

  Türkiye’nin gıda devinden 6 ile 95 ton gıda yardımı gönderildi

  Türkiye’nin en büyük gıda ve tarım şirketlerinden birisi olan Tiryaki Agro sosyal sorumluluk projesi kapsamında içerisinde Giresun’un da bulunduğu 6 ile 95 ton gıda desteği yaptı

 • Gıda alışverişinde koronavirüsten korunma yolları

  Gıda alışverişinde koronavirüsten korunma yolları

  Gıda ve beslenme alanındaki bilgi kirliliğinin önüne geçme amacıyla kurulan Gıda Aydınlatma Platformu (GAP), gıda alışverişlerinde koronavirüsten korunma yöntemlerini derlediği bir açıklama yayınladı.

 • TGDF Başkanı Kopuz’dan kesintisiz gıda arzı için önemli çağrı

  TGDF Başkanı Kopuz’dan kesintisiz gıda arzı için önemli çağrı

  Koronavirüs salgınında sağlık sektörü gibi kapılarını kapatmayacak sektörlerin başında gıda sektörünün geldiğini belirten TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, gıda arzında sorun oluşturacak noktalara dikkat çekerek, acilen önlem alınması çağrısında bulundu.

 • Gıda Perakendecileri Derneği ‘Önlemimizi aldık, tüketici ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntı yaşamayacağız’

  Gıda Perakendecileri Derneği ‘Önlemimizi aldık, tüketici ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntı yaşamayacağız’

  Gıda perakendesinin öncü kuruluşu Gıda Perakendecileri Derneği, korona virüs vak’ası açıklaması ardından, tüketicilere ürün ve hizmet tedarikinde bir sıkıntı öngörülmediğini, gerek ürün stokları gerekse personel olarak sektörün önceden tedbirlerini alarak hazır olduğunu dile getirdi. Son açıklamaların ardından vatandaşların paniğe kapılıp marketlerde aşırı yoğunluk oluşturmaması gerektiği ve her türlü tedbirin alındığı açıklandı.

 • EKOPOLİTİK NE DEMEK? | Serpin Alparslan| Serdar Sement | 09.03.2020

  EKOPOLİTİK NE DEMEK? | Serpin Alparslan| Serdar Sement | 09.03.2020

  Temel gıdalardan kaybetmemek için neler yapmalı? Kayıt dışı ekonomiyi azaltmaya yönelik çözüm önerileri nelerdir? S Bilişim Dan. Siyasi İstkrar Analist Serdar Sement, Serpin Alparslan’nın moderatörlüğünü yaptığı Tarım Gündemi programına konuk oldu. #Ekotürk #Ekonomi #TarımGündemi #gıda #ekopolitik #temelgıda #gıdagüvenliği #gıdadepolama #kayıtdışıekonomi #ekopolitiknedemek #ekopolitiknedir #temelgıdamaddeleri #temelgıdaanalizleri #temelgıdanedemek #ekopolitikgündem ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi…

 • Tider’in Gıda Bankacılığı Çalışmaları | Ahu Orakçıoğlu | Hande Tibuk

  Tider’in Gıda Bankacılığı Çalışmaları | Ahu Orakçıoğlu | Hande Tibuk

  Net Holding YK. Murahhus Üyesi/Temel İhtiyaç Derneği Başkanı Hande Tibuk, Ahu Orakçığolu’nun moderatörlüğünü yaptığı Gün Ortası programına konuk oldu #Ekotürk #Ekonomi #TİDER ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com Kategori Haberler ve Politika

 • Brexit Süreci Gıda Ve Tarım Sektörünü Nasıl Etkileyecek? | Serpin Alparslan | 3 Şubat 2020

  Brexit Süreci Gıda Ve Tarım Sektörünü Nasıl Etkileyecek? | Serpin Alparslan | 3 Şubat 2020

  Agrimetre Genel Müdürü Selçuk Bağcı, Serpin Alparslan’ın moderatörlüğünü yaptığı Tarım Gündemi Programı’nda Tarımsal Üretimde Dünya Pazarını değerlendirdi. #Ekotürk #Ekonomi #brexit #gıda #tarım #dünya #ABD #İran #Türkiye EkotürkTV YouTube Kanalına Abone Ol ➤ https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Resmi Web Sitesi: http://www.ekoturk.com/ Sosyal Medya Hesapları: Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim: info@ekoturk.com Kategori Haberler ve Politika