Etiket: izin

 • Turizm tesislerinde çocuk kulübüne izin çıktı

  Turizm tesislerinde çocuk kulübüne izin çıktı

  Salgının yayılmasını önlemek için yasaklanan, tesis içinde çocuklara ayrılmış oyun odaları ve mini kulüplere izin çıktı.

 • Bakan Pekcan duyurdu: ‘Ön izin şartı aranmayacak’

  Bakan Pekcan duyurdu: ‘Ön izin şartı aranmayacak’

  Ticaret Bakanı Pekcan:”Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim.”

 • Ücretsiz izin desteği ödemeleri bugün başlıyor

  Ücretsiz izin desteği ödemeleri bugün başlıyor

  Üç ay boyunca işten çıkarmanın yasaklanmasının ardından çalışanlara ücretsiz izin maaş desteği verileceği açıklanmıştı. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aylık bin 170 liralık ücretsiz izin desteği ödemelerinin bugün başlayacağını, kısa çalışma ödeneği kapsamında ise 3 milyon kişinin başvurusunun değerlendirildiğini kaydetti.

 • Solunum cihazlarının ihracatına ön izin şartı getirildi

  Solunum cihazlarının ihracatına ön izin şartı getirildi

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler neticesinde ventilatör, ecmo, ventilasyon sarfları, entübasyon tüpleri, yoğun bakım monitörleri gibi ürünlerin ihracatında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan ön izin alınması şartı getirdiklerini açıkladı.

 • Kuru soğan ve patates ihracatına ön izin freni

  Kuru soğan ve patates ihracatına ön izin freni

  BloombergHT YouTube Kanalına Abone Ol ➤ http://bb.ht/fB1Zpe Resmi Web Sitesi: http://www.bloomberght.com Sosyal Medya Hesapları: Facebook: http://facebook.com/BloombergHT Instagram: http://instagram.com/bloomberghttv Twitter: http://twitter.com/bloomberght BloombergHT İletişim: info@bloomberght.com