Etiket: Kaldı

 • İmece geri döndü, 100 milyon doların üzerinde bir para yurtta kaldı

  İmece geri döndü, 100 milyon doların üzerinde bir para yurtta kaldı

  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yıllardır Gürcistan’dan gelen çay işçileri tarafından toplanan yaş çayın bu yıl Korona Virüs salgını tedbirleri kapsamında sınır kapılarının kapatılması sonucu yöre insanı tarafından imece usulü ile toplanmaya başlaması ile hem çayın kalitesinin arttığı hem de 100 milyon dolar üzerinde bir paranın yurtta kaldığı belirtildi.

 • Bayram ikramlıkları tezgahta kaldı

  Bayram ikramlıkları tezgahta kaldı

  Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tezgahtaki yerini alan şeker, çikolata ve lokumların satışı korona virüs nedeniyle geçen yıllara göre yüzde 60 oranında düştü.

 • Virüs çıktı bayram şekerleri tezgahta kaldı

  Virüs çıktı bayram şekerleri tezgahta kaldı

  Dünyada ve Türkiye’de toplum düzeninde köklü değişikliklere neden olan korona virüs salgını, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tezgahtaki yerini alan bayram şekerlerine ilgiyi azalttı. Çeşit çeşit bayram şekeri, salgın ve sokağa çıkma kısıtlaması ihtimali nedeniyle elde kaldı.

 • İnşaat maliyet endeksi sabit kaldı

  İnşaat maliyet endeksi sabit kaldı

  İnşaat maliyet endeksi, 2020 yılı Mart ayında bir önceki aya göre değişmedi, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,92 arttı.

 • Hurma fiyatları aynı kaldı, vatandaşın ilgisi azaldı

  Hurma fiyatları aynı kaldı, vatandaşın ilgisi azaldı

  Samsun’da hurma fiyatları geçen seneyle aynı kalırken, vatandaşların ilgisi ise geçen seneye oranla biraz azaldı.

 • Fiyatı 50 kuruşa düşen domates üreticinin elinde kaldı

  Fiyatı 50 kuruşa düşen domates üreticinin elinde kaldı

  Türkiye’nin domates üretim merkezi Kumluca ilçesinde domatesin kilogramı 50-60 kuruşa kadar düştü. Kumluca sebze halinde alıcı bulamayan domatesler salça fabrikalarına gönderiliyor. Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, “Kumluca’da şu anda tarım sektörü durmuş halde. Domatesi 50 – 60 kuruşa alan yok” dedi.

 • Dolara Bi Kanat Takmadıkları Kaldı ! Selçuk Geçer

  Dolara Bi Kanat Takmadıkları Kaldı ! Selçuk Geçer

  Dolara Bi Kanat Takmadıkları Kaldı ! Selçuk Geçer… Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son açıklamalarıyla resmen doları kontrolden çıkarmak için her şeyi yapacaklarını Bankacılık sisteminin çok daha sıkıntılı bir duruma sokacaklarını dolayısı ile Türkiye ekonomisini derin bir ekonomik krize sürükleyeceklerini tüm ekonomist ve dolar yorumu yapan analistlerin kaygılarında ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu.…