Etiket: kat

 • BiP ile görüşmeler 2 ayda 33 kat arttı

  BiP ile görüşmeler 2 ayda 33 kat arttı

  Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalan veya evden çalışan çalışanlar tarafından büyük ilgi gördüğünü ve indirilme sayısının 45 milyona ulaştığını belirten Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “BiP’te görüntülü görüşme süresi 3 kat arttı, grup görüntülü görüşme süresi ise 33 kat artışla zirve yaptı.” dedi.

 • Kiralık villa aramaları 4 kat arttı

  Kiralık villa aramaları 4 kat arttı

  Yaz aylarının gelmesi ve normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte ertelenen tatil planları yeniden gündeme gelmeye başladı. Turizm sektörü Ramazan Bayramı sonrası sezonu açmaya hazırlanıyor. Yeni normal dönemde vatandaşlar güvenli ve temassız bir tatil için kiralık villalara yönelirken, internette ‘kiralık villa’ aramaları 4 kat arttı. Uzmanlar vatandaşları dolandırıcılıklara karşı uyarıyor.

 • Salgın sürecinde saç bakım ürünlerine talep 3 kat arttı

  Salgın sürecinde saç bakım ürünlerine talep 3 kat arttı

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında kuaför, güzellik salonları ve klinikler kapatıldı, kişisel bakım süreçleri evlere taşındı. Kişisel bakım ürünlerinin temininde online alışveriş tercih edilirken araştırmalar özellikle saç bakımı için sabun ve şampuan gibi ürünlere olan talebin yüzde 300 arttığını gösterdi. Saç bakımına yönelimindeki bu artışın saç ekim işlemlerindeki aksamalardan ve strese bağlı saç dökülmelerinden kaynaklandığı değerlendirildi.

 • HALVING NASIL 96 KAT PARA KAZANDIRDI, EKONOMİ HABERLERİ – DÜNYANIN HABERİ 96 – 13.05.2020

  HALVING NASIL 96 KAT PARA KAZANDIRDI, EKONOMİ HABERLERİ – DÜNYANIN HABERİ 96 – 13.05.2020

  ekonomik kriz, ekonomist, ekonomi haberleri, ekonomi 2020, ekonomi, bitcoin, gümüş, altın, dolar, yeni ekonomi DÜNYANIN HABERİ 96. BÖLÜM HALVING NASIL 96 KAT PARA KAZANDIRDI, EKONOMİ HABERLERİ – DÜNYANIN HABERİ 96 – 13.05.2020 Türkiye ekonomisinde sorunlar var. Ancak bu yetmezmiş gibi dünya tarihinin en büyük küresel ekonomik krizi de başladı. 2020 Küresel Krizi’ni 2013’te Yazdığı "2020…

 • Vodafone, veri yükleme hızını 4 kat artırdı

  Vodafone, veri yükleme hızını 4 kat artırdı

  Vodafone, koronavirüs tedbirleri kapsamında günlerini evde geçiren müşterileri için yeni bir hizmet sunduğunu duyurdu. Şirket, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerinin veri yükleme (upload) hızını ücretsiz olarak 4 kat artırdığını bildirdi. Vodafone fiber ev interneti müşterilerinin altyapılarına göre kademeli olarak güncellemeler yapılmaya başlandı.

 • Fiber hızında internet sunan Superbox’a gelen talep bir haftada 2 kat arttı

  Fiber hızında internet sunan Superbox’a gelen talep bir haftada 2 kat arttı

  Uzaktan eğitim ve çalışma hayatını sürdürenler için Turkcell, internet talebini 4.5G altyapısı üzerinden çalışan Superbox ile aynı gün içerisinde karşıladığını açıkladı.

 • Evden çalışanlar internet trafiğini 3 kat artırdı

  Evden çalışanlar internet trafiğini 3 kat artırdı

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı Türkiye’de alınan tedbirler kapsamında, evde kal çağrılarına uyan binlerce şirket çalışanlarını evden çalışma modeline geçirdi. Çalışanların evden çalışmaya başlamasıyla internet trafiğinde büyük artış yaşandı.

 • Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor

  Fiyatı artan ete iki kat talep geliyor

  Koronavirüs salgını nedeniyle kafe, restoran, dönerci, lokanta gibi işletmelerin kapatılması nedeniyle vatandaşlar, et ihtiyacını karşılamak için doğrudan kasaplara yöneldi. Bu durum ise kasaplardaki talebi iki kat artırdı.

 • itelligence son 6 yılda 6 kat büyüdü

  itelligence son 6 yılda 6 kat büyüdü

  SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye, son 6 yılda yüzde 666 büyüme gösterdiğini açıkladı. İstihdam rakamlarına göre ise şirket, yüzde 298’lik bir büyüme kaydettiğini bildirdi.