Etiket: Konutta

 • Konutta korona kriterleri

  Konutta korona kriterleri

  Pandemi ile birlikte yüksek katlı binaların devrinin sona erdiğini ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “Bahçeli, teraslı, balkonlu sağlıklı evlere olan talep artacak. Doğayla iç içe, içerisinde asansörü olmayan sağlıklı evler göreceğiz” dedi.

 • Konutta Mayıs Nisan’dan, Haziran da Mayıs’tan daha iyi olacak mı?

  Konutta Mayıs Nisan’dan, Haziran da Mayıs’tan daha iyi olacak mı?

  Gayrimenkul İktisatçısı Dr. Ahmet Büyükduman ile Nisan ayında konut sektöründe yaşanan gelişmeleri konuştuk. Nisan ayında konut sektörü dip yaptı mı? Konut satışları önümüzdeki aylarda nasıl değişecek? Konut fiyatlarında beklenti ne yönde?

 • Konutta normalleşme ile talep patlaması bekleniyor

  Konutta normalleşme ile talep patlaması bekleniyor

  Koronavirüs her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de durgunluk oluşturdu. Sektör, konut satışlarında virüs etkisiyle düşüş yaşandığını ancak normalleşme süreciyle talep patlaması bekliyor.

 • Konutta faizler indirilmese konut satışları %10 daralırdı

  Konutta faizler indirilmese konut satışları %10 daralırdı

  Gayrimenkul İktisatçısı Dr. Ahmet Büyükduman konut sektöründeki son verileri değerlendirdi. Konut dışı gayrimenkul satışları artıyor mu? Konut sektöründe faiz kampanyası olmasaydı satışlar nasıl etkilenirdi? Konut fiyatları artmaya devam edecek mi? 2. el satışlar gerçekten artıyor mu?

 • Konutta yükselişin nedeni “2. el yeni”

  Konutta yükselişin nedeni “2. el yeni”

  Gayrimenkul İktisatçısı Dr. Ahmet Büyükduman konut sektöründeki son verileri değerlendirdi. 1. ve 2. el konut satışlarındaki değişimi yorumlayan Büyükduman, konut piyasaları için en kötünün geride kaldığını belirtti.

 • ING Türkiye konutta faiz indirdi

  ING Türkiye konutta faiz indirdi

  ING Türkiye, konut kredisi faizini 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0.94’e indirdiğini açıkladı. Kampanya kapsamında sunulan faiz oranı, eski yeni ayrımı olmaksızın tüm konutlar için geçerli olacak.

 • Konutta 52 bin TL’lik avantajda son iki gün

  Konutta 52 bin TL’lik avantajda son iki gün

  Konut alımında iki gün daha devam edecek 10 puanlık KDV ve bir puanlık tapu harcı indirimiyle 500 bin TL’lik bir dairede tüketici 52 bin lira avantaj sağlıyor. Yeni yılda kamu bankaları faizleri 0,79’a düşürecek. Vergi indiriminin de devam etmesi hâlinde tüketicinin cebinde 117 bin TL kalacak.