Etiket: Makine

 • Makine üreticileri için 2020 yılında 4 trend

  Makine üreticileri için 2020 yılında 4 trend

  Dijitalizasyonun bir sonucu olarak, ekonominin büyük ve ani değişimlerin arifesinde olduğunu belirten Özcan, makine mühendisliği üzerinde ciddi etkisi olan; enerji verimliliği, akıllı fabrikalarda haberleşme protokollerinin standartlaştırılması, dijital ikizlerin evrimi ve endüstrinin tüketiciye göre uyarlanması konularının bu yılın en önceli trendleri olduğunu açıkladı.

 • ‘Bu dönemde sektör yerli ve milli makine üretmeye odaklanacak’

  ‘Bu dönemde sektör yerli ve milli makine üretmeye odaklanacak’

  Ağaç işleme makineleri sektörünün koronavirüs sonrası durum değerlendirmesini yapan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, “İmalat yapabilmek için yerli ve milli ürün bulmaya çalışacağız. Her firma şu anda onu zorluyor zaten. “Ne kadar yerli yapabilirim?” diye araştırıyor.” dedi.

 • Türk firmasından Almanya’ya 5 eksenli CNC makine ihracatı

  Türk firmasından Almanya’ya 5 eksenli CNC makine ihracatı

  İstanbul merkezli Usel Makina ile Almanya’nın alanında lider makina üreticisi LÖFFLER GmbH arasında Türkiye’de 5 eksenli CNC makinaların üretimi konusunda 2019 yılında yapılan anlaşmaya istinaden ilk makinanın kabul testleri başarı ile gerçekleştirilerek CNC makinaların ihracatına başlandı.

 • On gençten biri ‘makine’ diyor

  On gençten biri ‘makine’ diyor

  Makine sanayiinde çalışan sayısı 243.550 kişiye ulaşırken takım tezgâhları sektörünün bu rakam içindeki payı, yüzde 8,75 olarak açıklandı.

 • Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi ve Büyük Veri | Şaban Dalaman

  Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi ve Büyük Veri | Şaban Dalaman

  Bilgisayar Mühendisi, Boğaziçi ve İstanbul Şehir Üni. Öğr. Görevlisi Şaban Dalaman, Evren Bolgün’ün moderatörlüğünü yaptığı Perspektif programına konuk olarak yapay zekayı, makine öğrenmesini ve büyük veriyi Ekotürk’te anlattı.