Etiket: mesafe

 • Emin Çapa: “Oğlum İktidar Olsa, Oğlumla Arama Mesafe Koyarım!” | Emin Çapa

  Emin Çapa: “Oğlum İktidar Olsa, Oğlumla Arama Mesafe Koyarım!” | Emin Çapa

  Emin Çapa: “Oğlum İktidar Olsa, Oğlumla Arama Mesafe Koyarım!” | Emin Çapa Türkiye’de Basın Özgürlüğü Türkiye’ye akın akın vatandaşlık başvurusu geliyor 00:30 Emin Çapa: İnsanlar gazeteciliğin ne olduğunu kaçırıyorlar! 1:15 Emin Çapa: Haberci her zaman iktidarın karşısındaki kişidir. 2:40 Emin Çapa: “Oğlum İktidar Olsa, Oğlumla Arama Mesafe Koyarım!” 2:55 Emin Çapa: Gazetecilik çok param olsun […]

 • Fabrika, okul, AVM ve restoranlarda sosyal mesafe ile doluluk sensörlerle yönetilecek

  Fabrika, okul, AVM ve restoranlarda sosyal mesafe ile doluluk sensörlerle yönetilecek

  COVID-19 salgını sonrasında tüm dünya yeni şartlara uyum sağlamaya çalışırken, sosyal mesafe kuralı, bir lokasyondaki kişi sayısı, ortamın sıcaklık, hava kalitesi vb toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Salgınla mücadele için geliştirilen sensör temelli teknolojik çözümler, toplu kullanıma açık alanlarda sosyal mesafe kuralını denetleyip, ihlal edenleri anlık olarak uyaracak.

 • Sosyal mesafe ihlalinde uyarı veren akıllı bileklik

  Sosyal mesafe ihlalinde uyarı veren akıllı bileklik

  Özellikle ofis ve iş yerlerinin yeniden faaliyete geçmesiyle sosyal mesafe bir kat daha hayati önem taşımaya başladı. Yerli teknoloji firması belirli bir mesafenin altına inildiği takdirde kullanıcıları uyaran akıllı bileklik geliştirdi. Bileklik ile sosyal mesafe kuralı aşıldığında kullanıcıya titreşimli ve sesli uyarı yapılıyor.

 • Otellerde sosyal mesafe ölçümleri yapılıyor

  Otellerde sosyal mesafe ölçümleri yapılıyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Haziran ayında turizm sezonunu açmayı planlamasıyla birlikte Bodrumlu turizmciler harekete geçti. Lüks otellerin restoranlarındaki masa sandalye aralıkları, şezlong aralıkları ölçülmeye başlandı. Sosyal mesafe kurallarına uyacak şekilde ayarlanan oteller personellerine eğitim vermeye hazırlanıyor.