Etiket: sağlığı

 • Deniz Emniyet Derneği: ‘Denizcilerin ruh sağlığı tehdit altında’

  Deniz Emniyet Derneği: ‘Denizcilerin ruh sağlığı tehdit altında’

  Deniz Emniyet Derneği Başkan Yardımcısı Harun Şişmanyazıcı, gemide uzun süre kalmaktan çok sürecin belirsizliğinin kişinin ruh dünyasını etkilediğini ve gemi çalışanlarının gemide uzun süre kalmaktan ziyade, ne zaman evlerine dönebilecekleri hususunda bir açıklığın olmamasından olumsuz etkilendiklerini söyledi.

 • Salgın Döneminde Ruh Sağlığı Nasıl Korunur?

  Salgın Döneminde Ruh Sağlığı Nasıl Korunur?

  Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Ekotürk Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir’in sunduğu İmza’ya konuk oldu. Tezcan, koronavirüs salgınının insan psikolojisine etkilerini, salgın dönemi ve sonrası ruh sağlığını korumak için yapılması gerekenleri canlı yayında değerlendi. İmza her salı 20.30’da Türkiye’nin Ekonomi Televizyonu Ekotürk’te #Ekotürk #Psikoloji #RuhSağlığı #Pandemi #Koronavirüs ============================ Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/…

 • ‘Toplum sağlığı için ambalajlı sular olmazsa olmazdır’

  ‘Toplum sağlığı için ambalajlı sular olmazsa olmazdır’

  SUDER Başkanı Serdar Seyhanlı, ”İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte bir kez daha ortaya konulduğu üzere, toplum sağlığı için ambalajlı sular; doğal afetler, salgın hastalıklar, savaşlar gibi olağanüstü hallerde sağlığın korunmasının olmazsa olmazıdır” dedi.

 • Turkcell’den hem müşterilerinin hem de çalışanlarının sağlığı için önlemler

  Turkcell’den hem müşterilerinin hem de çalışanlarının sağlığı için önlemler

  Dünyada hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak adına bir dizi önlem alan Turkcell, tüm Türkiye’ye Evde Hayat Var çağrısı yaparken, dışarı çıkmak zorunda olan kullanıcılar için de mağazalarında sıkı önlemler aldı.

 • ‘Kılavuz kaptanların da sağlığı ve emeği güvence altına alınmalı’

  ‘Kılavuz kaptanların da sağlığı ve emeği güvence altına alınmalı’

  Deniz Emniyet Derneği, küresel salgın koronavirüsü ile mücadele halindeyken toplum için çok önemli bir kamu görevini yerine getiren denizcilik sektörü çalışanlarının riskli koşullarda çalıştıklarını belirterek, kılavuz kaptanların da sağlığı ve emeğinin güvence altına alınması gerektiğini bildirdi.