Etiket: Sayısı

 • Ürüne talep çok, ancak manda sayısı az

  Ürüne talep çok, ancak manda sayısı az

  Eskişehir’in İnönü ilçesinde şifa kaynağı manda ürünlerini satarak geçimlerini sağlayan yetiştiriciler, hayvan sayılarının artması ve tesisleşmeye geçilmesi konularında destek bekliyor.

 • Türkiye’de araç sayısı artarken trafik kazaları azaldı

  Türkiye’de araç sayısı artarken trafik kazaları azaldı

  Türkiye’de araç sayısı son 11 yılda yüzde 61 artışla 23 milyonu geçti. Ancak devreye alınan emniyetli otoyol projeleriyle araç sayısındaki büyük artış trafik kazalarına yansımadı. KGM verilerine göre 2009-2019 yılları arasında Türkiye’de 26 bin 300 km otoyolun yapımı tamamlandı. 2009 yılında 1 milyon 53 bin olan trafik kazası sayısı, geçtiğimiz yıl 1 milyon 168 bin…

 • Koronavirüs hakkında çıkan haber sayısı 21 milyonu aştı

  Koronavirüs hakkında çıkan haber sayısı 21 milyonu aştı

  Tüm dünyayı etkisi altına alarak küresel bir salgın haline dönüşen COVID-19, konuşulma oranıyla da rekora koşuyor. Türkiye’de salgın azalışa geçip normalleşme süreci başlamış olsa dahi salgının konuşulma oranı aksine artıyor. Türkiye’de salgının görüldüğü günden bu yana 21 milyonun üzerinde haber çıkışı tespit edildi.

 • Çay toplamak için Rize’ye gelen vatandaş sayısı 15 bin 394’e ulaştı

  Çay toplamak için Rize’ye gelen vatandaş sayısı 15 bin 394’e ulaştı

  Çay üreticilerine uygulanan seyahat yasağının kalkmasıyla Rize’ye gelen vatandaş sayısı 15 bin 394’e ulaştı.

 • İşsiz Sayısı Artıyor İşsizlik Azalıyor Böyle Bir Mucize Nasıl Oluyor?

  İşsiz Sayısı Artıyor İşsizlik Azalıyor Böyle Bir Mucize Nasıl Oluyor?

  Benim için Ekonomi ne borsa, ne döviz ne de faizdir. Benim için ekonomi iştir, aştır. Aslolan hanelerin mutlu olmasıdır. İşsizlik ekonominin ana göstergesi, o yüzden ben bugün işsizliğe bakmak istiyorum. Son zamanlarda işsizlik konusunda Türkiye’de çok acayip bir şey yaşanıyor. işsiz sayısı artıyor, işsizlik azalıyor. Böyle bir mucize nasıl oluyor? #eminçapa #işsizlik #ekonomi #gençişsizligi Emin…

 • Vodafone TV’nin aktif kullanıcı sayısı yüzde 30 arttı

  Vodafone TV’nin aktif kullanıcı sayısı yüzde 30 arttı

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde geçirilen sürenin artmasıyla Vodafone TV’nin aktif kullanıcı sayısı yüzde 30, toplam izlenme saati ise yüzde 24 arttı. Vodafone TV kullanıcıları, Mayıs sonuna kadar tüm içeriklere erişmeye devam edecek.

 • Seyahat sayısı 10 yılda 17 milyon 314 bin arttı

  Seyahat sayısı 10 yılda 17 milyon 314 bin arttı

  Toplam seyahat sayısı 2019 yılındaki bir önceki yıla oranla yüzde 0,4 azalırken, 78 milyon 202 bin olarak gerçekleştiği saptandı. Buna karşın seyahate çıkanların yaptıkları toplam geceleme sayısı 2018 yıIına göre yüzde 0,5 artarken 637 milyon 70 bin olarak gerçekleştiği kaydedildi. Yapılan seyahat sayısı 10 yıl öncesi ile kıyaslandığında ise 17 milyon 314 bin arttığı belirlendi.

 • Türkiye’de küçükbaş hayvan sayısı 10 yılda yüzde 130 arttı

  Türkiye’de küçükbaş hayvan sayısı 10 yılda yüzde 130 arttı

  Tarım ve hayvancılık sektörü Türkiye’de her geçen yıl gelişerek devam ederken, istikrarlı tarım ve hayvancılık politikalarıyla ülkede 10 yıl içerisinde küçükbaş hayvan sayısı 23 milyondan 53 milyona yükselerek yüzde 130 civarında bir artış sağlandı. 2023 yılına kadar 100 milyon hayvan sayısına ulaşılması hedefleniyor.

 • İşsiz sayısı Ocak ayında geriledi

  İşsiz sayısı Ocak ayında geriledi

  Ocak ayında Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 306 bin kişi azalarak 4 milyon 362 bin kişi oldu.

 • ‘Gayrimenkul ve Emlak piyasasında işlem sayısı yüzde 70 düştü’

  ‘Gayrimenkul ve Emlak piyasasında işlem sayısı yüzde 70 düştü’

  Keypoint Gayrimenkul Kurucusu Tarık Seçkin, gayrimenkul ve emlak piyasasındaki işlem sayısının yüzde 70 oranında düştüğünü söyledi.

 • İstanbul’da Vaka Sayısı Neden Yüksek? | Emin Çapa

  İstanbul’da Vaka Sayısı Neden Yüksek? | Emin Çapa

  İstanbul’da Vaka Sayısı Neden Yüksek? | Emin Çapa İstanbul’da salgının merkezi İstanbul Havalimanı. Havalimanı transit yolcuların geçiş merkezi olduğu için burada çok vaka var. Ayrıca Umre’ye gidişler vaktine engellenseydi şu anda bu kadar köy karantina altına alınmamış olurdu. #eminçapa #koronavirüs #türkiyeevakasayısı Emin Çapa Kanalına https://bit.ly/EminCapa tıklayarak abone olabilirsiniz. Beni İnstagram adresimden takip edebilir; https://www.instagram.com/emin_capa Aynı…

 • Aktif internet kullanıcı sayısı 4,54 milyar oldu

  Aktif internet kullanıcı sayısı 4,54 milyar oldu

  Dünya çapında milyarlarca insanı birbirine bağlayan internet, modern bilgi toplumunun temel direği haline geldi. 2020 Ocak verilerine göre dünyadaki 4,54 milyar insanın aktif internet kullandığı görülürken, bunun küresel nüfusun yüzde 59’una denk geldiği saptandı. Çin, Hindistan ve ABD internet kullanımı açısından tüm ülkelerin önünde yer aldı.

 • 2019’u büyüyerek kapatan üretici firma sayısı artıyor

  2019’u büyüyerek kapatan üretici firma sayısı artıyor

  Üretici firmalar 2019 yılı büyüme rakamlarını açıklamaya başladı. Ekonominin canlanması için önemli bir konumda olan üretici firmalar alanında 2019’u büyüyerek kapatanların sayısı artıyor. Son olarak büyüme rakamlarını açıklayan ve deri sanayinde önde gelen firmalardan olan DESA, 2019’u bir önceki yıla göre yüzde 23,15’lik ciro artışıyla kapattığını açıkladı.

 • Türkiye’deki Öğrenci Sayısı Ve Konaklama Çözümleri | Burcu Çetinkaya | Doğan Kaşıkçı

  Türkiye’deki Öğrenci Sayısı Ve Konaklama Çözümleri | Burcu Çetinkaya | Doğan Kaşıkçı

  Republika Academic Apart CEO’su Doğan Kaşıkçı, Burcu Çetinkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı Yatırım Dünyası programına konuk oldu. #Ekotürk #Ekonomi #öğrenciyurdu #konsept #Republica ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı…

 • DoctorZen CEO’su İsmail Zengin: ‘Saç ektirenlerin sayısı da artıyor yaşı da’

  DoctorZen CEO’su İsmail Zengin: ‘Saç ektirenlerin sayısı da artıyor yaşı da’

  Saç ektiren erkeklerin yaş ortalaması 60’a kadar yükseldi. Kellik problemi yaşayan 40-60 yaş aralığındaki erkeklerin bir çoğu çareyi saç ekim merkezlerinde arıyor.

 • Vergiler ve Suriyeli Sayısı Patlayacak!

  Vergiler ve Suriyeli Sayısı Patlayacak!

  1 Milyon Suriyeli Türk sınırına hareketlendi! Türkiye bütçesindeki gedik büyüyor!