Etiket: Telekom

 • PANDEMİ TELEKOM SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

  TELEKOM VE TEKNOLOJİNİN GELECEĞİ NASIL ŞEKİLLENİYOR? TÜRKİYE BU GELECEĞE NE KADAR HAZIRLIKLI? NETAŞ CEO’SU MÜJDAT ALTAY, HANDE DEMİREL’İN HAZIRLAYIP SUNDUĞU C- SUITE’NİN BU HAFTAKİ KONUĞU OLDU. #TELEKOM #PANDEMİ #MÜJDATALTAY #TEKNOLOJİ

 • Türk Telekom’dan çevreci hareket

  Türk Telekom’dan çevreci hareket

  Türk Telekom’un çalışanları 3 yılda, 18 ton elektronik atık toplayarak, geri dönüşüme katkı sağladı. Türk Telekom 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesi yaptığı açıklamada, toplanan atıkların bir kısmının üstün zekalı çocukların elektronik atölyesi eğitimlerinde kullanıldığını, elektronik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle de Kızılay’a bağış yapıldığını açıkladı.

 • Türk Telekom’dan çevreci anlaşma

  Türk Telekom’dan çevreci anlaşma

  Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket, başta enerji verimliliği projeleri olmak üzere, sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla, Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti LIBOR + 2.85% olan 6 yıl vadeli 100 milyon dolar tutarında bir kredi anlaşması gerçekleştirildi.

 • Türk Telekom ilk üç ayda 6,3 milyar TL gelir elde etti

  Türk Telekom ilk üç ayda 6,3 milyar TL gelir elde etti

  Türk Telekom, 2020’nin ilk üç ayında yüzde 17 büyüme ile 6,3 milyar TL gelir elde ederek 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk çeyrek gelir artışını kaydetti. Geçen yılın aynı dönemine göre kârlılığını ikiye katlayan şirket 661 milyon TL net kârıyla 2020’ye sağlıklı bir başlangıç yaptı. Son on iki ayda net 1,7 milyon abone…

 • Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardı

  Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardı

  Türk Telekom, koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği dönemde, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarmaya başladı.

 • Türk Telekom’dan ‘Millî Dayanışma’ya 40 milyon TL destek

  Türk Telekom’dan ‘Millî Dayanışma’ya 40 milyon TL destek

  Koronavirüs salgınının Türkiye’deki toplumsal ve ekonomik etkilerine karşı mücadelede “Biz Bize Yeteriz” diyen Türk Telekom, Millî Dayanışma Kampanyası’na 40 milyon TL’yi aşkın bağışla destek olduğunu açıkladı.

 • Türk Telekom ‘kesintisiz iletişim’e hazır

  Türk Telekom ‘kesintisiz iletişim’e hazır

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Her koşulda iletişim ağının ayakta kalması gerektiğinin bilinci ile kesintisiz iletişimi sağlamak adına Türkiye’nin telekom sektörünün lideri olarak üzerimize düşeni büyük bir özveri ile yapıyoruz” dedi.

 • Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç: ‘Her türlü senaryoya hazırlıklıyız’

  Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç: ‘Her türlü senaryoya hazırlıklıyız’

  Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç yaptığı açıklamada, “Türk Telekom olarak her türlü senaryoya hazırlıklıyız. Operasyonlarımızı bu çerçevede sürdürüyoruz.” dedi.

 • Türk Telekom’dan uzaktan eğitime destek

  Türk Telekom’dan uzaktan eğitime destek

  Koronavirüs ile ilgili alınan önlemler kapsamında, Cumhurbaşkanı başkanlığında tüm bakanların katıldığı toplantı sonrası okulların tatil edilmesi ve online eğitim sürecinin başlatılması kararı üzerine Türk Telekom bir açıklama yaptı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, fiber altyapısı ve SEBİT online platformu ile tüm öğrencilere desteğe hazır olduklarını belirtti.

 • Türk Telekom CEO’su Önal: ‘2020’de 5,8 milyar TL’lik yatırım hedefliyoruz’

  Türk Telekom CEO’su Önal: ‘2020’de 5,8 milyar TL’lik yatırım hedefliyoruz’

  Türk Telekom, yeni dönemin başlama vuruşunu yaptı. Kurumsal marka vaadini; ‘Değerli Hissettirir’ olarak belirleyen Türk Telekom’un yeni reklam yüzü ise Kenan İmirzalıoğlu oldu.

 • Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor

  Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor

  Türk Telekom, ülkenin verisini ve iletişim altyapısını Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi ile koruma altına alıyor.

 • Türk Telekom ve Ingenico’dan iş birliği

  Türk Telekom ve Ingenico’dan iş birliği

  Uçtan uca ödeme sunan Ingenico, Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Türk Telekom ile iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında; Ingenico YazarkasaPOS’larda bulunan Türk Telekom uygulaması ile tüketiciler TL yüklemesi ve fatura ödemesi yapabilecek.

 • Türk Telekom’dan yeni nesil fikirlere destek

  Türk Telekom’dan yeni nesil fikirlere destek

  Türk Telekom’un ‘Yeni Nesil Gelecek’ projesinin ilk fazı ‘Akıllı Teknolojiler IoT Hackathonu’ ile tamamlandı. Yoğun ilgi gören ve birincinin 15 bin TL değerinde teknoloji çeki ile ödüllendirildiği yarışmada, çevre, IoT ve afet konuları öne çıktı.

 • Türk Telekom 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Telekom 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Telekom, 2019 yılında yüzde 15,8 büyüme ile 23,7 milyar TL gelir elde ederek son 11 yılın en yüksek gelir artışına imza attığını açıkladı. 2019’daki net kârı da 2,4 milyar TL olarak gerçekleşen şirket, son 7 yılın en yüksek net kârına ulaştı.

 • Türk Telekom UN Global Compact’a üye oldu

  Türk Telekom UN Global Compact’a üye oldu

  Türk Telekom, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatiflerinden Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu.

 • Türk Telekom PİLOT’tan girişimcilere fırsat

  Türk Telekom PİLOT’tan girişimcilere fırsat

  Girişimcileri desteklemeye devam eden Türk Telekom’un PİLOT programı için başvurular alınmaya başladı. PİLOT’a kabul edilen her ekibe, 150 bin TL doğrudan nakit desteği sağlanacak.

 • Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

  Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

  Türk Telekom, deprem bölgesinde iletişim ihtiyacını karşılamak için; ankesörlü telefonlardan, sabit ve mobilde yurtiçinde iletişimi ücretsiz kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket; Elazığ’da toplanma alanlarında da limitsiz olarak WİFİ internet hizmetini hayata geçirdi.

 • Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

  Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

  Türk Telekom, Ağrı’da güneş enerjili baz istasyonunu devreye aldı. Şirket, bu uygulamayla Türkiye’nin enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına ve yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılmasına katma değer sağlarken bölgedeki köylerin iletişim kalitesini yükseltti.

 • Türk Telekom 2019’da hisseleri en çok değerlenen telekom operatörü oldu

  Türk Telekom 2019’da hisseleri en çok değerlenen telekom operatörü oldu

  Türk Telekom 2019 yılının ilk 9 ayı içerisinde kaydettiği güçlü finansal performansı, hisse fiyatlarına da yansıttı. Şirketin hisse değeri 2018 yılsonuna göre yüzde 89 arttı.

 • Türk Telekom CEO’su Ümit Önal yeni yıla -15 derecede çalışan ekiplerle girdi

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal yeni yıla -15 derecede çalışan ekiplerle girdi

  Tüm operatörlere Türkiye’nin altyapı gitmemiş noktalarına fiberi birlikte götürme çağrısında bulunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yeni yıla Erzurum’da zorlu şartlarda fiber dönüşümü için çalışan ekipleriyle girdi.

 • Türk Telekom 2020 yılına yeni reklam filmiyle girdi

  Türk Telekom 2020 yılına yeni reklam filmiyle girdi

  Türk Telekom yeni yıla yepyeni bir reklam filmi ile girdi. Şirket reklam filminde ülkenin dört bir yanında yaşayan her bir müşterisine en iyi hizmeti sunmak istediklerinin altını çizdi.

 • Türk Telekom fiberde 7,5 milyon kilometreye ulaştı

  Türk Telekom fiberde 7,5 milyon kilometreye ulaştı

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ‘Ağustos böceği gibi yüksek ses çıkartmak yerine karınca gibi’ çalıştıklarını söyleyerek, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna en yakın rakibinin 7 katı altyapı yatırımı yaptıklarını belirtti. Önal, toplam 7,5 milyon kilometrelik fiber ağ yatırımı gerçekleştirdiklerini anlatarak, 2020 yılında İstanbul’da altyapısı olmayıp, altyapı talep eden her müşteriye “En geç 1 hafta içerisinde…

 • Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Ekotürk’e konuştu!

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Ekotürk’e konuştu!

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türk Telekom 2019’dan 2020’ye basın toplantısında Muhabirimiz Berfin Nilgün Çipa’ya yeni yerlere döşenecek alt yapılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 💬Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: Yeni erişimlerin yeni gidilecek noktaları hep beraber diğer operatörlerle gidebiliriz. Fakat bu alt yapı Türk Telekom’un özelleştirilmesiyle beraber Türk Telekom’un kendi öz varlığı değil, işletme ve…