Etiket: TGDF

 • TGDF 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi

  TGDF 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi

  Gıda ve içecek sektörünün çatı örgütü Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), 2020 Küresel Gıda Krizleri Raporu’nu değerlendirdi. Son gelişmelerle birlikte dünyada hiçbir ülkenin gıda krizlerinden muaf olduğunu sanmaması gerektiği belirtilen açıklamada, geleceğe daha güvenle bakabilmek için tarladan üretime kadar sürecin tüm parçalarına destek talebini yineledi.

 • TGDF Akademi’nin konuğu Psikolog Sadiye Akbulut oldu

  TGDF Akademi’nin konuğu Psikolog Sadiye Akbulut oldu

  Gıda tedarik zincirinin paydaşlarına yönelik eğitimler veren TGDF Akademi’nin konuğu Psikolog Sadiye Akbulut oldu. Psikolog Akbulut, koronavirüs salgını nedeniyle psikolojik olarak bilinçli hareket etme konusunda açıklamalarda bulundu.

 • TGDF’den gıdanın tüm paydaşlarına sorumluluk çağrısı

  TGDF’den gıdanın tüm paydaşlarına sorumluluk çağrısı

  TGDF’den, salgın döneminde vatandaşların gıda ihtiyaçlarının karşılanması için üretimini aralıksız sürdüren gıda sanayinden, sektör paydaşlarına ‘sorumlu davranma’ çağrısı geldi.

 • TGDF Başkanı Kopuz’dan kesintisiz gıda arzı için önemli çağrı

  TGDF Başkanı Kopuz’dan kesintisiz gıda arzı için önemli çağrı

  Koronavirüs salgınında sağlık sektörü gibi kapılarını kapatmayacak sektörlerin başında gıda sektörünün geldiğini belirten TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, gıda arzında sorun oluşturacak noktalara dikkat çekerek, acilen önlem alınması çağrısında bulundu.

 • TGDF’den ‘sınır kapıları’ uyarısı

  TGDF’den ‘sınır kapıları’ uyarısı

  Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu kararıyla sınır kapılarının kapatıldığı Irak ve İran’ın gıda ihracatı için önemine dikkat çeken TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, “Dünyanın başını ağrıtan koronavirüse karşı önlem için sınır kapılarının kapatılması, gıda ve içecek ihracatımızı etkilemeye başladı. Virüs tehlikesi geçene ve sınır kapıları açılarak ihracatımız normal seyrine dönene kadar sektörün muhtemel zararını azaltmaya yönelik…