Etiket: Türk

 • Türk Telekom’dan çevreci hareket

  Türk Telekom’dan çevreci hareket

  Türk Telekom’un çalışanları 3 yılda, 18 ton elektronik atık toplayarak, geri dönüşüme katkı sağladı. Türk Telekom 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesi yaptığı açıklamada, toplanan atıkların bir kısmının üstün zekalı çocukların elektronik atölyesi eğitimlerinde kullanıldığını, elektronik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle de Kızılay’a bağış yapıldığını açıkladı.

 • Türk Telekom’dan çevreci anlaşma

  Türk Telekom’dan çevreci anlaşma

  Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket, başta enerji verimliliği projeleri olmak üzere, sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla, Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti LIBOR + 2.85% olan 6 yıl vadeli 100 milyon dolar tutarında bir kredi anlaşması gerçekleştirildi.

 • Türk oyun şirketine 1.8 milyar dolar

  Türk oyun şirketine 1.8 milyar dolar

  ABD’li mobil oyun şirketi Zynga, Türk oyun şirketi Peak’i 1.8 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.

 • Bakan Albayrak: ‘Peak’ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu’

  Bakan Albayrak: ‘Peak’ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu’

  Bakan Albayrak yaptığı açıklamada ”Peak’ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu” dedi.

 • Avrupa, Türk kirazını bekliyor

  Avrupa, Türk kirazını bekliyor

  Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Rusya, Balkan ülkeleri ve Çin’e kadar toplamda 40 ülke Türk kirazını ihraç etmek için hazırlanıyor.

 • Otellerin çoğu bu yaz düşük fiyatla Türk müşteri alacak – Parasal – 26 Mayıs 2020 – Mete Vardar

  Otellerin çoğu bu yaz düşük fiyatla Türk müşteri alacak – Parasal – 26 Mayıs 2020 – Mete Vardar

  Turizm acenteleri nasıl etkilendi? Dış turizm bekleniyor mu? Nazlı Bolak’ın hazırlayıp sunduğu Parasal programında bugün Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ile Kovid-19’un etkisindeki turizm sektörü mercek altına aldık. tv100 canlı yayını. Türkiye çapında yayın yapan tv100’ün canlı yayınını youtube üzerinden her zaman canlı olarak izleyebilirsiniz. Türkiye’nin yeni YÜZ’ü tv100 son dakika haberleri, Okan […]

 • Türk Edebiyat Dünyasına “Buket Uzuner” İmzası

  Türk Edebiyat Dünyasına “Buket Uzuner” İmzası

  Söyleyecek sözü olanlar… Sanatıyla iz bırakanlar… Ve hayata yansıyanlar… Yazar Buket Uzuner, Nur Onur ile Yansımalarda.. Nur Onur ile Yansımalar hafta içi her gün saat 23:00’de Türkiye’nin Ekonomi Televizyonu Ekotürk’te #Ekotürk #Edebiyat #Yazar ============================ Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki […]

 • Türk somonu Rusya ve Japonya sofrasını süslüyor

  Türk somonu Rusya ve Japonya sofrasını süslüyor

  Ordu’da yaklaşık 30 yıl önce deneme amacıyla üretimine başlanan ve olumlu sonuçlar alınan gökkuşağı alabalığı cinsi olan “Türk somonu”, Rusya ve Japonya’ya ihraç ediliyor.

 • Türk Telekom ilk üç ayda 6,3 milyar TL gelir elde etti

  Türk Telekom ilk üç ayda 6,3 milyar TL gelir elde etti

  Türk Telekom, 2020’nin ilk üç ayında yüzde 17 büyüme ile 6,3 milyar TL gelir elde ederek 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk çeyrek gelir artışını kaydetti. Geçen yılın aynı dönemine göre kârlılığını ikiye katlayan şirket 661 milyon TL net kârıyla 2020’ye sağlıklı bir başlangıç yaptı. Son on iki ayda net 1,7 milyon abone kazanan Türk Telekom’un toplam abone sayısı da 48,4 milyona ulaştı.

 • Türk avukatlardan Çin’e tazminat davası

  Türk avukatlardan Çin’e tazminat davası

  Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı yer olan Çin’e, Av. Melih Akkurt ve Av. Selenay Kurt tarafından, karantina tedbirleri kapsamında kapatılan ticari işletmelerin aylık cirosu esas alarak yüksek tutarda kâr mahrumiyeti davası açıldı.

 • Korona Türk fındığına yaradı

  Korona Türk fındığına yaradı

  Türkiye’nin üretim kaleminde çok önemli bir yere sahip olan fındığın fiyatı serbest piyasada 25 lirayı buldu.

 • Mercedes-Benz Türk, ürettiği 150 medikal kabini Sağlık Bakanlığı’na bağışlıyor

  Mercedes-Benz Türk, ürettiği 150 medikal kabini Sağlık Bakanlığı’na bağışlıyor

  Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikasında üretmeye başladığı 50 adet numune alma kabini ve Aksaray Kamyon Fabrikasında üretmeye başladığı 100 adet entübasyon kabini, Sağlık Bakanlığına bağışlanarak ihtiyaç duyulan hastanelere teslim ediliyor.

 • Türk tüketicileri yılın ürünlerini seçti

  Türk tüketicileri yılın ürünlerini seçti

  Türkiye dahil 45 ülkede düzenlenen Yılın Seçilmiş Ürünü programı kapsamında Türk tüketicilerinin oylarıyla seçilen ‘Yılın Ürünleri’, online gerçekleşen ve Geveze’nin sunduğu ödül töreniyle açıklandı.

 • Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardı

  Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardı

  Türk Telekom, koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği dönemde, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarmaya başladı.

 • Türk Bankalarının Risk Durumu Nedir?

  Türk Bankalarının Risk Durumu Nedir?

  Yaşanan küresel sıkıntılara bağlı olarak Türk Bankalarında riskli bir durum söz konusu mu? Paralar güvende mi? Kredi mekanizması çalışıyor mu?

 • Türk Lirası Ters Köşe Yapabilir!

  Türk Lirası Ters Köşe Yapabilir!

  Türk Lirası büyük sürpriz yapabilir! Dolar/TL’ de denge değiştirecek hamlenin eli kulağında!

 • New York’un Türk pizzacısı Hakkı Akdeniz, evsizlere ve Türk öğrencilere pizza ve maske dağıttı

  New York’un Türk pizzacısı Hakkı Akdeniz, evsizlere ve Türk öğrencilere pizza ve maske dağıttı

  ABD’de yaşayan ünlü Türk pizzacı Hakkı Akdeniz, koronavirüs salgınından en fazla etkilenen New York’ta evsizlere ve Türk öğrencilere ücretsiz pizza ve maske dağıttı.

 • Türk Telekom’dan ‘Millî Dayanışma’ya 40 milyon TL destek

  Türk Telekom’dan ‘Millî Dayanışma’ya 40 milyon TL destek

  Koronavirüs salgınının Türkiye’deki toplumsal ve ekonomik etkilerine karşı mücadelede “Biz Bize Yeteriz” diyen Türk Telekom, Millî Dayanışma Kampanyası’na 40 milyon TL’yi aşkın bağışla destek olduğunu açıkladı.

 • HOLLYWOOD TASARIMLARININ TÜRK TASARIMCISI | Burcu Çetinkaya | Şafak Çak | 24.03.2020

  HOLLYWOOD TASARIMLARININ TÜRK TASARIMCISI | Burcu Çetinkaya | Şafak Çak | 24.03.2020

  Hollywood Yıldızlarının Mimarı Şafak Çak, Burcu Çetinkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı Küresel Bakış’a canlı bağlanarak koronavirüsün tasarım sektörüne yansımalarını aktardı. #Ekotürk #Ekonomi #ŞafakÇak #koronavirüs #salgın #virüs #koronavirüsetkileri #hollywood #hollywoodyıldızları #hollywoodtasarımcısı Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com Kategori Haberler ve Politika

 • Türk Telekom ‘kesintisiz iletişim’e hazır

  Türk Telekom ‘kesintisiz iletişim’e hazır

  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Her koşulda iletişim ağının ayakta kalması gerektiğinin bilinci ile kesintisiz iletişimi sağlamak adına Türkiye’nin telekom sektörünün lideri olarak üzerimize düşeni büyük bir özveri ile yapıyoruz” dedi.

 • TÜRK EKONOMİSİ KORONAVİRÜSTEN NASIL ETKİLENİYOR? | Murat Tufan | Prof. Dr. Fatma Ulucan | Tal Garih

  TÜRK EKONOMİSİ KORONAVİRÜSTEN NASIL ETKİLENİYOR? | Murat Tufan | Prof. Dr. Fatma Ulucan | Tal Garih

  BAU Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ulucan ve Alarko Holding Stratejik Planlama Müdürü , Murat Tufan’ın moderatörlüğünü yaptığı BAÜ Araştırma Merkezi programına konuk oldu. #Ekotürk #Ekonomi #BAUAraştırmaMerkezi #koronavirüs #dijitalleşme #türkekonomisi Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com […]

 • Mercedes-Benz Türk 2 fabrikasındaki üretimine ara verdi

  Mercedes-Benz Türk 2 fabrikasındaki üretimine ara verdi

  Mercedes-Benz Türk, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı 23 Mart-5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart-10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı aldıklarını duyurdu.

 • Avrupa’dan dönmek isteyen 2 bin 807 Türk tahliye edildi

  Avrupa’dan dönmek isteyen 2 bin 807 Türk tahliye edildi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dokuz ülkeden Türkiye’ye dönmek isteyen 2807 vatandaşımızın tahliye işlemleri saat 06.00 itibarıyla tamamlanmıştır” dedi.

 • Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç: ‘Her türlü senaryoya hazırlıklıyız’

  Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç: ‘Her türlü senaryoya hazırlıklıyız’

  Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç yaptığı açıklamada, “Türk Telekom olarak her türlü senaryoya hazırlıklıyız. Operasyonlarımızı bu çerçevede sürdürüyoruz.” dedi.

 • Türk Telekom’dan uzaktan eğitime destek

  Türk Telekom’dan uzaktan eğitime destek

  Koronavirüs ile ilgili alınan önlemler kapsamında, Cumhurbaşkanı başkanlığında tüm bakanların katıldığı toplantı sonrası okulların tatil edilmesi ve online eğitim sürecinin başlatılması kararı üzerine Türk Telekom bir açıklama yaptı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, fiber altyapısı ve SEBİT online platformu ile tüm öğrencilere desteğe hazır olduklarını belirtti.

 • Türk Telekom CEO’su Önal: ‘2020’de 5,8 milyar TL’lik yatırım hedefliyoruz’

  Türk Telekom CEO’su Önal: ‘2020’de 5,8 milyar TL’lik yatırım hedefliyoruz’

  Türk Telekom, yeni dönemin başlama vuruşunu yaptı. Kurumsal marka vaadini; ‘Değerli Hissettirir’ olarak belirleyen Türk Telekom’un yeni reklam yüzü ise Kenan İmirzalıoğlu oldu.

 • Türk domatesi Rusya vizesini kaptı

  Türk domatesi Rusya vizesini kaptı

  Türk domatesi Rusya vizesini kaptı. Rusya’ya 150 bin ton olan domates ihracat kotası 50 bin ton artırıldı. Rusya’ya domates ihracatı 7 Mart 2020 tarihinden itibaren kaldığı yerden devam edecek.

 • El Clasico’da Türk doktor

  El Clasico’da Türk doktor

  Real Madrid ile Barcelona arasında oynanan futbol maçında reklam panolarında Dr. Serkan Aygın’ın isminin yer alması dikkat çekti.

 • Türk Milleti Tek Yürek!

  Türk Milleti Tek Yürek!

  Türk Milleti’nin Başı Sağolsun.

 • %100 Türk Tasarım Ve Sermayeli Motor | Ahu Orakçıoğlu | Ersin Şahin | Ali Sungurlu

  %100 Türk Tasarım Ve Sermayeli Motor | Ahu Orakçıoğlu | Ersin Şahin | Ali Sungurlu

  Coronavirüsün üretime etkileri Türkiye’nin ilk doğal gazlı jeneratörü Türkiye’nin müzik aletleri sektörü Sektörde gelecekte hangi yenilikler görülecek? Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin ve Zuhal Müzik Yöneticisi Ali Sungurlu, Ahu Orakçıoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı Gün Ortası programına konuk oldu. #Ekotürk #Ekonomi #doğalgaz #coroavirüs #üretim #otomotiv #motor #araçmotoru #gelecek #yenilik #müzik #müzikaletleri #müziksektörü #ZuhalMüzik Ekotürk Resmi Web […]

 • Türk Prysmian Kablo 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Prysmian Kablo 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Prysmian Kablo, 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, cirosunu 2018 yılına kıyasla yüzde 6,5 oranında artırarak, 1 milyar 462 milyon 576 bin 746 TL’ye yükseltirken; ihracatın ciro içerisindeki payını da yine 2018 yılına göre yüzde 11 artırdı ve yüzde 35’e çıkardı.

 • Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor

  Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini koruyor

  Türk Telekom, ülkenin verisini ve iletişim altyapısını Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi ile koruma altına alıyor.

 • En İyi Görsel Efekt Oscar’ını Alan Türk Yönetmen | Nur Onur | Metin Güngör

  En İyi Görsel Efekt Oscar’ını Alan Türk Yönetmen | Nur Onur | Metin Güngör

  Görsel Efekt Uzmanı-Yapımcı-Yönetmen Metin Güngör, Nur Onur’un moderatörlüğünü yaptığı Yansımalar programına konuk oldu #Ekotürk #Hollywood #sinema #görselefekt #Türkiye #yapımcı #yönetmen #senaryo #oyuncu #oyunculuk #tiyatro #sinema #dizi ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım […]

 • Türk firmasından Almanya’ya 5 eksenli CNC makine ihracatı

  Türk firmasından Almanya’ya 5 eksenli CNC makine ihracatı

  İstanbul merkezli Usel Makina ile Almanya’nın alanında lider makina üreticisi LÖFFLER GmbH arasında Türkiye’de 5 eksenli CNC makinaların üretimi konusunda 2019 yılında yapılan anlaşmaya istinaden ilk makinanın kabul testleri başarı ile gerçekleştirilerek CNC makinaların ihracatına başlandı.

 • Türk Telekom ve Ingenico’dan iş birliği

  Türk Telekom ve Ingenico’dan iş birliği

  Uçtan uca ödeme sunan Ingenico, Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Türk Telekom ile iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında; Ingenico YazarkasaPOS’larda bulunan Türk Telekom uygulaması ile tüketiciler TL yüklemesi ve fatura ödemesi yapabilecek.

 • Teknoloji devinden Türk şirkete ödül

  Teknoloji devinden Türk şirkete ödül

  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Zebra, Türk iş ortağı Univera’yı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki iş ortakları arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Winning Collaboration’ ödülüne layık gördü.

 • Türk Eximbank’tan ihracatçıların kredi maliyetlerini azaltacak yeni hamle

  Türk Eximbank’tan ihracatçıların kredi maliyetlerini azaltacak yeni hamle

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın ihracata olan desteğini döviz kredilerinde yeni faiz indirimleri ile arttırarak sürdürdüğünü belirterek, söz konusu kredilerde 60-140 baz puanlık faiz indiriminin yapıldığını açıkladı.

 • Türk Telekom’dan yeni nesil fikirlere destek

  Türk Telekom’dan yeni nesil fikirlere destek

  Türk Telekom’un ‘Yeni Nesil Gelecek’ projesinin ilk fazı ‘Akıllı Teknolojiler IoT Hackathonu’ ile tamamlandı. Yoğun ilgi gören ve birincinin 15 bin TL değerinde teknoloji çeki ile ödüllendirildiği yarışmada, çevre, IoT ve afet konuları öne çıktı.

 • Türk Telekom 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Telekom 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

  Türk Telekom, 2019 yılında yüzde 15,8 büyüme ile 23,7 milyar TL gelir elde ederek son 11 yılın en yüksek gelir artışına imza attığını açıkladı. 2019’daki net kârı da 2,4 milyar TL olarak gerçekleşen şirket, son 7 yılın en yüksek net kârına ulaştı.

 • Mercedes-Benz Türk ve Mercedes-Benz Otomotiv A.Ş’de yeni atamalar

  Mercedes-Benz Türk ve Mercedes-Benz Otomotiv A.Ş’de yeni atamalar

  Mercedes-Benz ailesinde yeni atamalar yaşandı. Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Miray Kutlu Demirel atanırken, Mercedes-Benz Otomotiv A.Ş’de Bayi Ağı Yönetimi Müdürü pozisyonuna Ezgi Yıldız Kefeli geldi.

 • Suriyeliler Türk Ekonomisini Nasıl Etkiledi? | Burcu Çetinkaya | Mithat Melen

  Suriyeliler Türk Ekonomisini Nasıl Etkiledi? | Burcu Çetinkaya | Mithat Melen

  Ekonomist Prof. Dr. Mithat Melen, Burcu Çetinkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı Küresel Bakış programına konuk oldu. #Ekotürk #Ekonomi #Suriye #türkekonomisi #piyasa #küresel ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı […]

 • Türk firmaları Suudi Arabistan yolcusu

  Türk firmaları Suudi Arabistan yolcusu

  Ulaşım, enerji, ve turizm başta olmak üzere gündeminde yüksek bütçeli yatırımlar ve sayısız mega inşaat projeleri bulunan Suudi Arabistan, Türk firmalarının iştahını kabarttı. Suudi Arabistan’da düzenlenecek “The BIG 5 Saudi Cidde” Yapı Fuarı’nda çok sayıda Türk firmasının yer alacağı öğrenildi.

 • Türk Telekom UN Global Compact’a üye oldu

  Türk Telekom UN Global Compact’a üye oldu

  Türk Telekom, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatiflerinden Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu.

 • Madrid ve Barcelona’ya 5 yıldızlı Türk imzası

  Madrid ve Barcelona’ya 5 yıldızlı Türk imzası

  Türk şirket İspanya’da Madrid ve Barcelona’da toplam 850 milyon euro yatırımla iki adet 5 yıldızlı otel yükseltecek.

 • Türk Telekom PİLOT’tan girişimcilere fırsat

  Türk Telekom PİLOT’tan girişimcilere fırsat

  Girişimcileri desteklemeye devam eden Türk Telekom’un PİLOT programı için başvurular alınmaya başladı. PİLOT’a kabul edilen her ekibe, 150 bin TL doğrudan nakit desteği sağlanacak.

 • Türk şirketlerdeki Ortadoğu sermayesi yüzde 21,8 azaldı

  Türk şirketlerdeki Ortadoğu sermayesi yüzde 21,8 azaldı

  Türkiye’de 2019 yılında yabancı sermaye ortaklı 12 bin 634 şirket kurulurken Türk şirketlere ortak olmak için en büyük ilgiyi 970 şirketle İranlılar gösterdi. ExpoValley’in incelemesine göre, yeni kurulan şirketlerde Ortadoğu ülkelerinden gelen sermaye tutarı üç yılın ardından ilk kez yüzde 21,8 azalarak 1 milyar doların altına indi.

 • Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

  Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

  Türk Telekom, deprem bölgesinde iletişim ihtiyacını karşılamak için; ankesörlü telefonlardan, sabit ve mobilde yurtiçinde iletişimi ücretsiz kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket; Elazığ’da toplanma alanlarında da limitsiz olarak WİFİ internet hizmetini hayata geçirdi.

 • Türk firma dünyaya açıldı, 50 ülkeye domain satıyor

  Türk firma dünyaya açıldı, 50 ülkeye domain satıyor

  Atak Domain, domain bayilik programı Domain name API ile dünyaya açıldı. Program, 50’nin üzerinde ülkede domain hosting firmaları tarafından kullanılmaya başlandı.

 • Türk firmasına Dubai Intersec’te büyük ilgi

  Türk firmasına Dubai Intersec’te büyük ilgi

  Bariyer sektörünün önemli markası Arma Kontrol, güvenlik ve yangından korunma alanlarında dünyanın önde gelen fuarları arasında yer alan Intersec’e katıldı. 19-21 Ocak 2020 tarihleri arasında 50 ülkeden bin 100’ü aşkın firmanın katılımıyla Dubai’de düzenlenen fuarda Arma Kontrol, yüksek teknoloji ürünü bariyer ve yer tuzaklarını tanıttı.

 • Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

  Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

  Türk Telekom, Ağrı’da güneş enerjili baz istasyonunu devreye aldı. Şirket, bu uygulamayla Türkiye’nin enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına ve yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılmasına katma değer sağlarken bölgedeki köylerin iletişim kalitesini yükseltti.