Etiket: uyarısı

 • Altın yatırımcısına korona uyarısı

  Altın yatırımcısına korona uyarısı

  Bir süredir fiyat artışı devam eden altında yükseliş durdurulamazken, sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği 4 gün boyunca da altının fiyatı yukarı doğru tırmanmaya devam etti. Denizli’deki kuyumcu esnafı korona salgının devam ettiği müddetçe altın fiyatlarının yükselmeye devam edeceğine işaret etti.

 • Evini 5 yıl dolmadan satanlar için kazanç vergisi uyarısı

  Evini 5 yıl dolmadan satanlar için kazanç vergisi uyarısı

  Satın aldıkları konutu 5 yıl geçmeden satan vatandaşlar için alış ve satış fiyatları arasındaki farka ‘gayrimenkul değer artış kazanç vergisi’ uygulanıyor. Oldukça az bilinen vergi konusunda uzmanlar vatandaşları uyarırken, tapu harcını az ödemek için satın alma bedelini düşük gösterenlerin ek vergi ve cezalarla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

 • TGDF’den ‘sınır kapıları’ uyarısı

  TGDF’den ‘sınır kapıları’ uyarısı

  Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu kararıyla sınır kapılarının kapatıldığı Irak ve İran’ın gıda ihracatı için önemine dikkat çeken TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, “Dünyanın başını ağrıtan koronavirüse karşı önlem için sınır kapılarının kapatılması, gıda ve içecek ihracatımızı etkilemeye başladı. Virüs tehlikesi geçene ve sınır kapıları açılarak ihracatımız normal seyrine dönene kadar sektörün muhtemel zararını azaltmaya yönelik…

 • IMF’den yeni bir kriz uyarısı

  IMF’den yeni bir kriz uyarısı

  Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörü Kristalina Georgieva olası bir uluslararası kriz uyarısında bulundu.