Etiket: Vurdu

 • Yüzlerce dönüm tarım arazisini don vurdu, verim yüzde 50 düştü

  Yüzlerce dönüm tarım arazisini don vurdu, verim yüzde 50 düştü

  Son günlerde Eskişehir’de hissedilen soğuk hava ile birlikte etkili olan don; domates, biber, ayçiçeği ve mısır gibi ürünlere büyük oranda zarar verdi. Dondan dolayı üreticinin zor durumda kaldığını aktaran Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, don olayının Tarım Sigorta Havuzu (TARSİM) kapsamına alınması gerektiğini söyledi.

 • Diyarbakır’da çiftçileri dolu vurdu

  Diyarbakır’da çiftçileri dolu vurdu

  Diyarbakır’da önceki gün etkili olan dolu yağışı en çok kentteki çiftçileri etkiledi. Bayramı moral bozukluğu ile geçiren çiftçiler, yetkililerden zararlarının karşılanmasını istedi.

 • Korona virüs Ramazan Bayramı öncesi pastaneleri de vurdu

  Korona virüs Ramazan Bayramı öncesi pastaneleri de vurdu

  Mardin’de pastanelerde Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla satışların artması beklenirken korona virüsünden dolayı siparişler düştü.

 • Koronavirüs 600 yıllık geçmişe sahip ‘Uşak halısı’ ihracatını da vurdu

  Koronavirüs 600 yıllık geçmişe sahip ‘Uşak halısı’ ihracatını da vurdu

  Dünya pazarında kendi adıyla anılan tek halı olan ‘Uşak halısı’ ihracatı da korona virüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilendi. Kentte halı ihracatı canlılığını yitirerek durma noktasına gelirken, üretim ise mevcut siparişler ile devam ediyor.

 • Koronavirüs, çiçekçileri fena vurdu

  Koronavirüs, çiçekçileri fena vurdu

  Tüm dünyada ve Türkiye’de ekonomiye de darbe vuran korona virüs, çiçekçilik sektörünü de büyük bir çıkmaza sürükledi. Türkiye’nin gül ihtiyacının yaklaşık yüzde 70’ini karşılayan Mersin’de, çiçekçiler çok dertli. “Çiçekçi esnafımız tarihinin en kötü günlerini geçiriyor. Sektörel anlamda büyük bir çıkmazdayız” diyen Çiçekçiler Odası Başkanı Ömer Şahbudak, bu zor günlerden çıkabilmek için KDV oranının düşürülmesini istedi.

 • Covid-19 balık satışlarını da vurdu

  Covid-19 balık satışlarını da vurdu

  Çanakkale’de, korona virüsün (Covid-19) balık satışlarını da olumsuz yönde etkiledi. Salgın nedeniyle vatandaşlar evde, balıklar ise tezgahta kaldı.

 • Korona virüsü salgını ekonomiyi de vurdu

  Korona virüsü salgını ekonomiyi de vurdu

  Alman otomobil üreticisi Volkswagen, korona virüsü krizinin şirkette haftalık 2 milyar euroya mal olduğunu açıkladı.

 • Koronavirüs hırdavat esnafını da vurdu

  Koronavirüs hırdavat esnafını da vurdu

  Koronavirüs endişesi tüm sektörleri olumsuz etkilerken bunlardan biri de hırdavat esnafı oldu. Koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başlamasıyla hırdavat esnafları işlerinin yüzde 80-90 civarında düştüğünü belirtti.

 • Korona virüs salgını, koruyucu kabuğu olmayan çileği vurdu

  Korona virüs salgını, koruyucu kabuğu olmayan çileği vurdu

  Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşların koruyucu dış kabuğu olmadığı ve elle temas ederek toplandığını düşünüp çilek tüketimini azaltması ve C vitaminli meyvelere yönelmesi, Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki çilek üretimi yapan çiftçileri endişelendirdi.

 • Virüs düğün sektörünü vurdu ancak umutlarını yitirmediler

  Virüs düğün sektörünü vurdu ancak umutlarını yitirmediler

  Korona virüs, birçok sektörde olduğu gibi düğün sektörünü de olumsuz etkiledi. Ertelenen düğünler nedeniyle çiçekçi ve fotoğrafçılar da sıkıntıya girdi. Mağduriyet yaşadığını belirten sektör çalışanları krizin geçici olduğuna inandıklarını belirterek, gelecekten umutlu olduklarını dile getirdi.

 • Korona Ekonomiyi Vurdu Virüs Nereye Gidecek Bilinmiyor | Emin Çapa

  Korona Ekonomiyi Vurdu Virüs Nereye Gidecek Bilinmiyor | Emin Çapa

  Korona Ekonomiyi Vurdu Virüs Nereye Gidecek Bilinmiyor | Emin Çapa Koronavirüs tüm dünyayı tedirgin etmeye devam ediyordu. Yeni bir ekonomik krizin içine düştük. Bunun bir adım sonrası gerçek bir ekonomik çöküşe sebep olabilir. Su an piyasalar mantıkla hareket etmiyor. Virüs şu an bir yerde mutasyon geçiriyor olabilir. Virüs nereye gidecek bilemiyoruz. Lütfen virüsle ilgili Kenan…

 • Korona Ekonomiyi Vurdu

  Korona Ekonomiyi Vurdu

  Emin Çapa Kanalına https://bit.ly/EminCapa tıklayarak abone olabilirsiniz. Beni İnstagram adresimden takip edebilir; https://www.instagram.com/emin_capa Aynı Zamanda Twitter’dan takip edebilir; Tweets by ecapa_aklinizi Ve Facebook’dan takip edebilirsiniz; https://tr-tr.facebook.com/EminCapaOfficial

 • Korona virüsü semt pazarlarını da vurdu

  Korona virüsü semt pazarlarını da vurdu

  Korona virüsüyle ilgili uyarıların ardından kentin çeşitli yerlerinde kurulan semt pazarları boş kaldı. Pazarcılar, satışların azaldığını belirtirken, en çok satılan ürünlerin, patates, soğan, sarımsak ve turşu olduğu görüldü.

 • Koronavirüs Çin ekonomisi vurdu

  Koronavirüs Çin ekonomisi vurdu

  Koronavirüs, Çin’in ekonomisinde 140 milyar dolarlık bir yara oluşturdu. Ülkede yılbaşından bu tarafa yerli hava yollarında 2,86 milyar dolar değerinde 20 milyon bilet iptal edildi. Çin’in yıl sonu yüzde 5,9’luk GSYH büyüme tahmini 1 puan azaltıldı.

 • Korona virüs elektronik piyasasını da vurdu

  Korona virüs elektronik piyasasını da vurdu

  Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa zamanda dünyanın birçok ülkesine sıçrayan korona virüsü, şiddetini artırmaya devam ederken, virüs elektronik piyasasını da vurdu.

 • Çin Virüsü Borsamızı da Vurdu, Daha Düşer mi?

  Çin Virüsü Borsamızı da Vurdu, Daha Düşer mi?

  Çin’den çıkan Corona virüsü nedeniyle dünya borsalarına satışlar geliyor. Bundan Borsa İstanbul da olumsuz etkileniyor. Bundan sonra borsa ne olur? BIST 100 endeksi daha düşer mi? Nereye kadar düşebilir? Bu düşüşleri nasıl değerlendirmek lazım? Bu sorulara borsa yorumumda teknik analizle cevap vermeye çalıştım. 100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin! http://bit.ly/sanalpyt…