Etiket: Yıl

 • 30 yıl sonra meyve verdi

  30 yıl sonra meyve verdi

  Muğla’nın Menteşe ilçesinin kırsal Çiftlik Mahallesinde 48 yıl önce bölgedeki Menengiç ağaçları Antep Fıstığı üretimi için aşılandı. Aşılama sonrası-14-15 yıl ürün alan köylüler, aradan geçen süreçte bir daha ürün alamadı. Yaklaşık 35 yıl sonra bu yıl ürün bolluğu yaşanıyor. Köylüler bunu Korona salgınına bağladı.

 • ‘Her yıl 14.5 milyar dolar çöpe gidiyor’

  ‘Her yıl 14.5 milyar dolar çöpe gidiyor’

  İSTİB Başkan Yardımcısı İsmet Aral, ”Türkiye’de yılda 33 milyon ton ağırlığında çöp toplanıyor ve bunun 1 milyon tonu gıda. Ülkemizin neredeyse yıllık tarımsal ihracatı kadar gıda, israf ediliyor. Bu, her yıl 14.5 milyar dolarımızın çöpe gitmesi demek” dedi.

 • Bu Yıl Kutlanan ‘. Dünya Savaşı’ndaki Zaferin 75. Yıldönümünün Rusya ve Türkiye İçin Önemi Nedir?

  Bu Yıl Kutlanan ‘. Dünya Savaşı’ndaki Zaferin 75. Yıldönümünün Rusya ve Türkiye İçin Önemi Nedir?

  Türkiye – Rusya ilişkileri Türk – Rus proje geliştirme ilişkileri derneği başkanı Dr. Ivan Starodubtsev ve Rusya Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov Ekotürk tv moderatörü Saida Zahidova ile özel röportaj gerçekleştirdi. #Ekotürk #Ekonomi #Koronavirüs #Türkiye #Rusya ============================ Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com…

 • Bezelye üreticisi bu yıl umduğunu bulamadı

  Bezelye üreticisi bu yıl umduğunu bulamadı

  İzmir’in bezelyesi ile ünlü Ödemiş ilçesindeki üreticiler, üretiminin bir haftaya kadar biteceğini söyledi. Üreticiler, tarladaki bezelyenin bu yıl ancak günlük yevmiye ücretini kurtardığını belirterek, korona virüsünden dolayı piyasanın kendilerini yeterince tatmin etmediğini dile getirdi.

 • World E- Commerce Forum bu yıl online ve ücretsiz yapılacak

  World E- Commerce Forum bu yıl online ve ücretsiz yapılacak

  Uluslararası e-ticaret forumu World E-Commerce Forum, bu yıl 16 Mayıs Cumartesi online ve ücretsiz olarak düzenlenecek. On binden fazla firmanın katılması beklenen forumda İngiltere’den ve farklı ülkelerden e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin önemli isimleri tecrübelerini paylaşacak.

 • Bu yıl annelere hediyeler e-ticaret sitelerinden

  Bu yıl annelere hediyeler e-ticaret sitelerinden

  Koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi alışverişini e-ticaret siteleri üzerinden yapılıyor. Anneler Günü’nde hediye almak isteyenlerin adresi de e-ticaret siteleri oluyor.

 • Nakit para 5 yıl içinde dijitalleşecek

  Nakit para 5 yıl içinde dijitalleşecek

  Salgın, bütün dünyada dijital paraya geçişi de hızlandırdı. Bir dijital para, merkez bankasından çıktıktan sonra nerede, ne zaman harcanmış, kime gitmiş bilinecek. Böylece kayıt dışılık, yolsuzluk bitecek. Devlet politikaları daha etkili olabilecek

 • Burak Özçivit bu yıl da Altınyıldız Classics ile devam edecek

  Burak Özçivit bu yıl da Altınyıldız Classics ile devam edecek

  Erkek giyim markası Altınyıldız Classics, Burak Özçivit ile birlikteliğine üçüncü yılında da devam edecek.

 • Türkiye’ye 2 yıl yetecek makarna var

  Türkiye’ye 2 yıl yetecek makarna var

  Bera Holding’e bağlı Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (MÜSAD) Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan, yılda 600 bin ton makarna tüketiminin olduğu Türkiye’de, yılda 2 milyon 900 bin ton makarna üretildiğini belirterek, Türkiye’ye şuan 2 yıl yetecek makarnanın bulunduğunu söyledi.

 • ‘Jeotermal enerji santral teslim tarihleri 1 yıl uzatılmalı’

  ‘Jeotermal enerji santral teslim tarihleri 1 yıl uzatılmalı’

  Tüm dünya ekonomisini bozguna uğratan koronavirüs salgını, Türk ekonomisinde de olumsuz etkisini gösteriyor. Türkiye’de bu durumdan oldukça etkilenen sektörlerden biri de yenilenebilir enerji sektörü oldu. Jeotermal enerji projelerinde tedariklerinin birçoğunu Çin ve Avrupa ülkelerinden temin eden üreticiler, yenilenebilir enerji kaynakları destek mekanizmasından (YEKDEM) yararlanmak için aralık ayında hayata geçirilmesi planlanan projelerin durma noktasına geldiğini belirtti.

 • ‘Salgın geleceğin çalışma modeline geçmemizi 10 yıl hızlandırdı’

  ‘Salgın geleceğin çalışma modeline geçmemizi 10 yıl hızlandırdı’

  Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerle pek çok şirket uzaktan çalışma modeline geçiş yaptı. Çalışanların sağlığını korumak ve salgının daha fazla yayılmasını önlemek için alınan bu kararların yanı sıra çalışan verimliliği de akıllarda soru işareti oluşturuyor.

 • Evini 5 yıl dolmadan satanlar için kazanç vergisi uyarısı

  Evini 5 yıl dolmadan satanlar için kazanç vergisi uyarısı

  Satın aldıkları konutu 5 yıl geçmeden satan vatandaşlar için alış ve satış fiyatları arasındaki farka ‘gayrimenkul değer artış kazanç vergisi’ uygulanıyor. Oldukça az bilinen vergi konusunda uzmanlar vatandaşları uyarırken, tapu harcını az ödemek için satın alma bedelini düşük gösterenlerin ek vergi ve cezalarla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

 • Yıl sonu dolar kuru tahmini yükseldi

  Yıl sonu dolar kuru tahmini yükseldi

  Cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 6,45 TL iken, bu anket döneminde 6,51 TL’ye yükseldi.

 • Enflasyonda düşüş bu yıl ne zaman görülür? – Parasal – 03.03.2020

  Enflasyonda düşüş bu yıl ne zaman görülür? – Parasal – 03.03.2020

  Nazlı Bolak ile Parasal’ın bugünkü konuğu Ekonomist Özlem Derici Şengül oldu. Konumuz enflasyon rakamlarıydı. Türkiye’nin yeni YÜZ’ü tv100 son dakika haberleri, Okan Bayülgen programları Muhabbet Kralı, Uykusuzlar Kulübü ve canlı yayınlarla yeni video serileriyle her an elinizin altında. #tv100 #tv100canlıyayın #tv100canlıizle ABONE OL → https://bit.ly/2MMsz5R tv100 uydu bilgileri: TÜRKSAT 4A Frekans: 12729 Sembol: 30000 Polarizasyon:…

 • Merkez Bankası Başkanı Uysal: ‘Enflasyon yıl sonuna doğru kademeli olarak gerileyecek

  Merkez Bankası Başkanı Uysal: ‘Enflasyon yıl sonuna doğru kademeli olarak gerileyecek

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Enflasyonun bir süre için mevcut seviyelerde yatay seyrettikten sonra yıl sonu tahminimize doğru kademeli olarak gerileyeceğini öngörüyoruz” dedi.

 • Yıl Sonunda Euro/Dolar Hangi Seviyelere Gelecek? | Aysun Karaytuğ

  Yıl Sonunda Euro/Dolar Hangi Seviyelere Gelecek? | Aysun Karaytuğ

  Ekonomist Aysun Karaytuğ, Murat Tufan’ın moderatörlüğünü yaptığı Paratoner programına konuk olarak, haftanın üçüncü işlemde piyasayı Ekotürk’te değerlendirdi. #Ekotürk #Ekonomi #para #altın #gramaltın #Euro #Dolar Aysun Karaytuğ Twitter https://twitter.com/AysunKaraytug?s=20 ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk TV İletişim ►kurumsaliletisim@ekoturk.com UYARI:…

 • Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi | Özlem Derici Şengül

  Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi | Özlem Derici Şengül

  Bilgi Üniversitesi Cefis Araştırma Direktörü Özlem Derici Şengül, Mine Uzun’un sunduğu Son Seans programına katılarak altında 2020 ve yatırım araçlarındaki beklentilerini, yıl sonu enflasyon beklentisini, coronavirüsün petrole etkisini, piyasalardki virüs endişesini ve euro/dolar piyasasını değerlendirdi. #Ekoturk #Ekonomi #coronavirüs #salgın #gizemlivirüs #piyasa #petrol #altın #Dolar #TL #euro #TCMB #Halkbank #Brexit #AB #yatırım Ekotürk YouTube Kanalına Abone…

 • Akfen Holding 2 yıl vadeli tahvil ihracına çıkıyor

  Akfen Holding 2 yıl vadeli tahvil ihracına çıkıyor

  Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding, nitelikli yatırımcılara yönelik 600 milyon TL ihraç tavanı kapsamında 100 milyon TL tutarında 2 yıl vadeli tahvil ihracına çıkıyor. OYAK Yatırım aracılığıyla yapılacak tahvil ihracı 6 Şubat 2020 Perşembe tarihinde gerçekleştirilecek.

 • İngiltere AB’ye 47 yıl sonra veda ediyor (Geri Sayım 31 Ocak 2020)

  İngiltere AB’ye 47 yıl sonra veda ediyor (Geri Sayım 31 Ocak 2020)

  Daha Fazlası İçin Abone Ol → https://bit.ly/2yKl4Tl Bu sabah Geri Sayım’da Melda Yücel Kocaalp’in konuğu Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’ydu. Yeşiloğlu, Brexit sürecinin piyasalara etkisini anlattı.

 • Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

  Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, “Enflasyonun 2020 yıl sonunda yüzde 8,2 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 • Çin’de Yeni Yıl Kutlamaları İptal Edildi | Şevin Ekinci | 23 Ocak

  Çin’de Yeni Yıl Kutlamaları İptal Edildi | Şevin Ekinci | 23 Ocak

  Altındaki son durum ne? ABD-ÇİN Ticaret Antlaşmasının piyasaya etkisi ne yönde oldu? Davos’tan çıkan mesajlar nedir? Ekonomist Şevin Ekinci, Özlem Karakullukçu’nun moderatörlüğünü yaptığı Son Seans programına konuk olarak bu soruların yanıtlarını tartıştı. ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk…

 • ‘Altın bu yıl içinde 320 TL bandını görebilir’

  ‘Altın bu yıl içinde 320 TL bandını görebilir’

  Güvenli liman olarak bilinen altın, yaşanan küresel gelişmelerin etkisiyle yükselişe geçti. Kuyumcular, yaşanan küresel gelişmelerden dolayı altının yıl içinde 320 TL’yi görebileceğini söyledi.

 • Teknoloji Fuarı CES’de Bu Yıl Hangi Başlıklar Öne Çıktı? | Hande Demirel | 22 Ocak

  Teknoloji Fuarı CES’de Bu Yıl Hangi Başlıklar Öne Çıktı? | Hande Demirel | 22 Ocak

  Dünya’da ve Türkiye’de tüketici elektroniği pazarı nasıl büyüyor? Yapay zeka, robot ve otomasyon teknolojileri hayatımızı nasıl değiştirecek? TeknoSA CEO’su Bülent Gürcan ve Atalian Türkiye CEO’su Barış Ünalp, Hande Demirel’in moderatörlüğünü yaptığı C-SUITE programına konuk oldular ve teknoloji fuarı CES’deki başlıkları değerlendirdiler. #Ekotürk #robot #yapayzeka #dünya #Türkiye #teknoloji ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk…