Etiket: zorunlu

 • Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Zorunlu Mu? | Serpin Alparslan | Kerem Özdağ

  Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Zorunlu Mu? | Serpin Alparslan | Kerem Özdağ

  NN Hayat Ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Kerem Özdağ, Serpin Alparslan’ın moderatörlüğünü yaptığı Sektörel Bakış programına konuk olarak Türkiye’de sigorta ve emeklilik sektörünü ve sektörü sorunlarını-çözüm önerilerini anlattı. #Ekonomi #Ekotürk #NNhayatveemeklilik #sağlıksigortası ============================ Ekotürk YouTube Kanalına Abone Ol ➤https://www.youtube.com/ekoturktv/?su… Ekotürk Resmi Web Sitesi ►http://www.ekoturk.com/ Ekotürk Sosyal Medya Adresleri ►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv ►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv ►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv Ekotürk…

 • İstanbul’un zorunlu deprem sigortalılık oranı yüzde 67

  İstanbul’un zorunlu deprem sigortalılık oranı yüzde 67

  İstanbul’daki konutların yüzde 67’si zorunlu deprem sigortası kapsamında bulunuyor. Bu çerçevede yüzde 33’lük kısmın ise halen zorunlu deprem sigortası bulunmamakta.

 • Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılıklara ilişkin açıklama

  Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılıklara ilişkin açıklama

  Merkez Bankası, Türk lirası zorunlu karşılıkların standart altın cinsinden tesis edilebilmesi imkânı azami oranının yüzde 30’dan yüzde 20’ye indirilmesine, Türk lirası zorunlu karşılıkların kaynağı yurt içi yerleşiklerden toplanan işlenmiş veya hurda altın olan standart altın cinsinden tesis edilebilmesi imkânı azami oranının yüzde 10’dan yüzde 15’e yükseltilmesine karar verildiğini açıkladı.

 • “Merkez Bankası zorunlu karşılık tarzı adımları artırabilir” (Geri Sayım 30 Aralık 2019)

  “Merkez Bankası zorunlu karşılık tarzı adımları artırabilir” (Geri Sayım 30 Aralık 2019)

  Daha Fazlası İçin Abone Ol → https://bit.ly/2yKl4Tl Bu sabah Geri Sayım’da Berfu Güven’in konuğu Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ökten’di. Merkez Bankası’nın zorunlu karşılık adımını değerlendiren Ökten, önümüzdeki dönem bu tarz hamlelerin daha fazla hayata geçirilebileceğini söyledi. Prof. Dr. Ökten, Merkez Bankası’nın politika faizinden ziyade bu alt araçları kullanmasını beklediğini dile getirdi.