3. NESİLDEN ZUHAL MÜZİK’İN KURULUŞ HİKÂYESİ

3. NESİLDEN ZUHAL MÜZİK’İN KURULUŞ HİKÂYESİ

1976’da Galata’da hizmet vermeye başlayan Zuhal Müzik’in başarılarla dolu serüveni ve pandemi döneminde müzik sektörünü Zuhal Müzik Pazarlama Direktörü Umur Sungurlu, Ecem Koç’a anlattı.

Zuhal, 1976 yılında İstanbul Beyoğlu’nda kuruldu. 20 metrekarelik küçük bir müzik dükkanı olarak hizmet hayatına başlayan mağazada o yıllarda Türk ve batı enstrümanları satılıyordu. Müzik sektörününün büyümesiyle birlikte müzisyenlerin talepleri de gelişti ve Galip Dede caddesi müzik aletleri mağazalarının merkezi konumuna ulaştı.

Sektördeki 1 numaralı müzik mağazası olma özelliği taşıyan Zuhal, satış kanallarına yenilerini ekleyerek hızla büyüdü ve 1995 yılında Tünel meydanında Pro Shop adını verdiği ve profesyonel ürünlerin satıldığı üst seviye bir mağaza daha açtı.

Hemen ardından Ankara ve İzmir mağazaları ve Kadıköy Çarşısı’nda bulunan Anadaolu Yakası şubesi de açıldı.

2014 yılı Zuhal için yeniliklerin yılıydı ve Beşiktaş mağazası, Maslak’taki Uniq İstanbul şubesi ve ayrıca bir de Outlet mağazası Zuhal ailesine katıldı.

Zuhal, müzik aletleri sektörüne yeni markaları kazandırırken bir yandan da bütün büyük markaları bünyesinde toplayarak müzisyen ihtiyaçlarını ön planda tutmayı ve bu şekilde sektörü büyütmeyi amaçladı.

https://www.zuhalmuzik.com/anasayfa

https://www.youtube.com/user/zuhalmuziktv

#Ekotürk #Sanat #Müzik

============================

Ekotürk Resmi Web Sitesi
►http://www.ekoturk.com/

Ekotürk Sosyal Medya Adresleri
►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv
►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv
►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv

Ekotürk TV İletişim
►kurumsaliletisim@ekoturk.com

UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Buradaki fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Ekotürk TV tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek hatalardan Ekotürk TV sorumlu değildir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir