Çelik Kapı Nedir?

Çelik Kapı Nedir?

Hırsızlık olaylarında ciddi artışlar meydana geldiği günümüzde bu kişilere karşı bir takım tedbirler almak zorunlu hale gelmiştir. Gerçekleşen hırsızlık olaylarının %75 ve daha fazlasında kapılardan giriş yapıldığı bilinmektedir. Bu nedenle hırsızlığa karşı korunma kapsamında ilk olarak daire kapılarının kaliteli olması öncelikli olacaktır. Bilindiği üzere kapılar pek çok çeşitte karşımıza çıksa da en güvenli olanı çelik kapı seçeneğidir. Bu kapılar, hırsızların ilk başta uğraşmaya gerek görmediği kapıların başında gelir. Çünkü o kapıya harcayacakları zaman ile başka 2 tane kapı açabilirler.

Çelik Kapı Nedir?

Can ve mal güvenliğinizi korumak için aldığınız başlıca tedbirlerden olan kapıların seçimi ve nasıl monte edildiği çok önemlidir. Bu nedenle bu kapılar ile birlikte sizlerde aradığınız güvenli ortamlara ulaşabilirsiniz. Günümüzde özellikle şehirlerde ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar için daire kapısının önemi büyüktür. Köyler gibi güvenli ortamlar haricinde hırsızlar her yere girebilme eğilimi gösterirler. Bu nedenle onlara karşı alınacak ilk tedbir kapılardan geçer.

Çelik Kapı Nedir?

Çelik Kapı Montajı Nasıl Yapılmalıdır?

Çelik kapı, kendi içerisinde de kalite standartlarına sahip olan bir kapı çeşididir. Her çelik olarak imal edilen kapı güvenliklidir diyemeyiz. Bu nedenle hem bu kapının kalitesi araştırılmalı hemde montajı esnasında özenle kurulumunun yapıldığına dikkat edilmelidir.

Çelik Kapı Nedir? Çelik Kapı Nedir?

Bir kapı montajı yapılırken şu özellikler her zaman aklınızda bulunmalıdır.

  • Kasada bulunan kilit mili yuvaları lamalar ile sağlamlaştırılmalıdır. Bu lamaların çelik olanları tercih edilmelidir.
  • Hırsızların kapıyı nereden zorladıklarını montaj elemanları ve çilingirler iyi bilirler. Bu nedenle zorlama noktalarının desteklenmesi şarttır.
  • Kapının altında bulunan eşik mermerinin sağlam bir şekilde yerine oturtulması gerekir.
  • Kapı montajından sonra kasa ile arasında 5 mm den daha fazla bir boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Kapı montajı tamamlandıktan sonra onun esneme yapmaması önemlidir. Buda genellikle 1 yıl içerisinde anlaşıldığı için garanti belgesini saklamanız gerekir.
Çelik Kapı Nedir?

Çelik kapı alırken yukarıdaki maddeler doğrultusunda mantıklı bir seçim yapılmalıdır. Fiyatlar ortalama olarak aynı olduğu burada öne çıkan noktanın güvenlik ve kalite olduğu unutulmamalıdır.

https://www.surcelikkapi.com


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir