Cumhuriyetin öyküsü: Tarihimizde doğru billinen yanlışlar & 100 yılın muhasebesi | Ahmet Kuyaş

Cumhuriyetin öyküsü: Tarihimizde doğru billinen yanlışlar & 100 yılın muhasebesi | Ahmet Kuyaş

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, 100 yıl geriye giderek 29 Ekim 1923’e giden süreci ve sonrasını konuşuyoruz. 1908 Devrimi’nden Cumhuriyet’e giden süreçte neler yaşandı? Osmanlı’nın yıkılmasından Cumhuriyet’in kurulmasına eksik ve yanlış bilinenler neler? 100 yıl sonra Cumhuriyet nereye ulaştı?

Gülener Kırnalı sordu, akademisyen ve tarihçi Doç. Dr. Ahmet Kuyaş anlattı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!

İyi seyirler…

#cumhuriyet #atatürk #türkiye

00:00 Merhaba
00:35 Cumhuriyet iyi, monarşi kötü mü?
06:17 Cumhuriyet tarihinde doğru bilinen yanlışlar
09:15 Atatürk neden cumhuriyet fikrini sakladı?
13:12 Cumhuriyetin 100 yıllık muhasebesi
21:28 Bugün demokrasiye daha mı yakınız daha mı uzak?

Mesele Ekonomi’ye destek olmak için:
https://www.youtube.com/MeseleEkonomi/join

Daha fazla Mesele Ekonomi içerikleri için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz!

Twitter’da takip etmek için: https://twitter.com/MeseleEkonomi
Spotify’dan dinlemek için: https://sptfy.com/mesele-ekonomi
Instagram’da takip etmek için: https://instagram.com/meseleekonomi/
Linkedin’de takip etmek için: https://linkedin.com/company/meseleek…

#ekonomi #borsa #dolar #faiz #enflasyon #petrol #altın #fed #tcmb #seçim

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ulaşmış olduğunuz bu kanal kapsamındaki gerek sözel gerekse de grafik bilgiler ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil ve surette olursa olsun herhangi bir karar dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla toplanmıştır. Mesele Ekonomi, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette Mesele Ekonomi YouTube kanalı herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan gerek dolayısı ile uğrayacağı maddi ve/veya manevi zararı, kâr mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Mesele Ekonomi YouTube kanalı sorumlu tutulamayacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir