Defacto’dan sonbaharda bir ‘Gömlek Ceket’ sahibi olmak için 5 geçerli neden

Defacto’dan sonbaharda bir ‘Gömlek Ceket’ sahibi olmak için 5 geçerli neden

Son dönemlerde yeniden küresel çapta moda olan, 90’lı yılların vazgeçilmezlerinden ‘gömlek ceketler’ hem romantik hem sofistike, aynı zamanda spor ve şık bir görünüm elde etmek isteyenleri bekliyor. ‘Shacket’ler mevsimlerin en romantiği sonbahara çok yakışıyor.

DeFacto’nun 2020 Sonbahar – Kış sezonu için özel olarak hazırladığı, gardıropların olmazsa olmazlarından ‘gömlek ceketler’ vitrinlerdeki yerini aldı. Son zamanlarda popülaritesi giderek artan, tişört ve ceketin birleşimi ‘Shacket’lar, ünlü sosyal medya fenomeni Cemre Yılmaz’ın da tercihi.

Marka bu sezon en az 1 Gömlek Ceket’e sahip olmak için 5 nedeni sıraladı.

Mevsim geçişine en uygun parçalardan biri
“Sonbaharda bazı günler yazdan kalma sıcaklıkta geçerken, bir yandan da kışa göz kırpıyor. Ne kalın giyinip terlemek ne de ince ve hazırlıksız bir şekilde soğuğa yakalanmamak için ‘gömlek ceketler’ bire bir. Mevsim geçişlerine en uygun kıyafetlerden biri olması nedeniyle bu dönemde neredeyse her gün kullanılabilir. Kışın kullanmaya devam etmek isteyenler de kaban içine giyilecek kadar hafif olması sayesinde Shacket’larından ayrılmak zorunda kalmayacaklar.

Bir aksesuarla fark oluşturmaya imkan tanıyor
Gömlek ceketlere en çok yakışacak aksesuarlardan biri kalın kemerler. Dar paça bir pantolon, basic bir tişört, shacket üzerine siyah kalın bir bel kemeri ile çabasız şıklık mümkün.

Canlı ve enerjik bir parça
Mevsimlerin en romantiği sonbahar görünümüne enerji katmak için bir Shacket yeterli. İster Jean ile, ister midi elbiselerle kombinleyin; büyük ve renkli kareli gömlek ceketler enerjinizi yükseltecek.

İddialı renkler
Gömlek ceket denilince akla ilk önce klasik kırmızı-siyah ile yeşil-siyah-beyaz gelse de DeFacto, lavanta esintili lilalar ve pastel kiremit-kahveler ile yeni bir shacket deneyimi vadediyor.

Her stil ayakkabıyla mükemmel eşleşme
Gömlek ceketler güneşli günlerde düz sandaletler, yağmurlu günlerde sneakers’lar ile mükemmel bir şekilde eşleşebiliyor. Hatta ince astarlı bir elbise ve ince bir topuklu ayakkabı ile şaşırtan bir stil yakalamaya elveriyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir