DİKKAT! DOLAR 50 LİRA OLACAK | MURAT MURATOĞLU

DİKKAT! DOLAR 50 LİRA OLACAK | MURAT MURATOĞLU

DİKKAT! DOLAR 50 LİRA OLACAK | MURAT MURATOĞLU

Avrupa’da lisanslı ve Türkiye’nin hızlı kripto para borsası ICRYPEX!
Başta Dijital Altın #XAUT ve Dijital Dolar #USDT olmak üzere birçok kripto varlıkta %22,5 gibi yüksek APR oranlarıyla yatırımlarınızı stake edebilirsiniz.

%20 Komisyon İndirimi ile ICRYPEX’in ayrıcalıklar dünyasına adım atmak için: https://bit.ly/45mCVNb

Merkez Bankası rezervleri eksi 59 milyar dolar… Bu demektir ki Merkez Bankası fırsatını her bulduğunda dolar alıp yerine koyar… Bir yolla kapanmalı o açık… Piyasada çok yüklü bir alıcı varken aldıkça düşecek hali yok ya… Tabii ki artacak.
İşin fena tarafı yaz ayları sevenlerini yasa boğup nihayete ermek üzere ve rezervlerde hiçbir düzelme görülmedi. Hani turist gelecekti rezerv birikecekti? Yedi aylık açık 73,6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Almışsın, satmışsın ilk yedi ayda 73 milyar dolar fazla para ödemişsin.
İşin daha daha da fena tarafı geçen yıl Temmuz ayında dolar, Türk Lirası karşısında yaklaşık 17 lira seviyesinde işlem görüyordu. Buna karşın verdiğimiz dış ticaret açığı 10.7 milyar dolara ulaşmıştı.
Üzerinden tam bir yıl geçti. Yine Temmuz ayı verileri geldi. Dolar, Türk Lirası karşısında 27 lira seviyesinde ve dış ticaret açığı 12.4 milyar dolar olarak açıklandı. Yani dolar 10 lira arttı, ithalat pahalandı fakat dış açık genişlemeye devam etti.
Türk Lirası nın değer kaybetmesi kaçınılmaz. Ben söyleyeyim dolar 30 da olacak, 40 da olacak, 100 de olacak… Ben şimdi size desem ki dolar 50 lira olacak… Olmama şansı var mı? O zaman sihirbazın sihri nerede? “Ne zaman olacak?” sorusunda…

Sözcü Gazetesi ekonomi köşe yazarı Murat Muratoğlu’nun yorumları ile bütün soruların cevapları… Ekonomi videoları ile gündem, son gelişmeler ve daha fazlası…

Videoları “ Beğen”meyi, “Paylaş”mayı ve hakkında "Yorum" yapmayı ihmal etmeyin.
"ABONE" olmayı ve bildirimlerin gelmesi için "ZİLİ" (🔔) açmayı unutmayın…
ABONE OLMAK İÇİN
https://www.youtube.com/c/muratmuratoğlu

Murat Muratoğlu Sosyal Medya Hesapları:
https://www.instagram.com/sozcumuratoglu
https://www.twitter.com/sozcumuratoglu/
https://www.facebook.com/sozcumurat/

#MuratMuratoğlu #AboneOl#YorumYap

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir