dolara dikkat rezervler çatır çatır eriyor l selçuk geçer

dolara dikkat rezervler çatır çatır eriyor l selçuk geçer

dolara dikkat rezervler çatır çatır eriyor l selçuk geçer
TCMB rezervleri 3 haftada 8,5 milyar dolar geriledi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) brüt rezervleri 24 Şubat haftası itibariyle 121,2 milyar dolara geriledi. Şubat ayının başında 8 yılın zirvesine çıkan TCMB rezervlerinde görülen gerileme geçen hafta da devam etti.
TCMB verilerine göre 24 Şubat haftasında brüt rezervler 121,2 milyar dolara geriledi. Böylelikle 3 Şubat haftasından bu yana TCMB rezervlerinde 8,5 milyar dolarlık düşüş yaşandı.Net rezervlerde de geçen hafta gerileme göründü. TCMB’nin net rezervi 24 Şubat haftasında 21,4 milyar dolardan 20,2 milyar dolara geriledi.
Rezervlerin gerilemesinde TCMB’nin bankalarla yaptığı swap stokundaki gerileme etkili oldu. Şubat ayı başında TCMB taraflı swap işlemlerinde toplam stok 47 milyar doların üzerindeyken 24 Şubat itibariyle bu stok 40,7 milyar dolara geriledi.
Bu durum swap hariç net rezerv verisine de yansıdı. TCMB verileri üzerinden yapılan hesaplamaya göre, 24 Şubat haftasında swap hariç net rezervler eksi 44 milyar dolar oldu. Bir önceki hafta bu veri eksi 44,8 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

dolar düşsün de ne olursa olsun diyenlere devalüasyon ve dolar depremi göstere göstere geliyor.Dolar yorumları ile ilgili farklı görüşler olsa da dolar altın yorumları tek bir noktayı işaret ediyor. Herkes dolar neden yükseliyor sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Her ne kadar eski Hazine Bakanı Albayrak dolarla mı maaş alıyorsun diye sorsa da vattandaş için dolar bitti mi? Tabi ki hayır. Dolar ne olacak, dolar düşer mi yada d olar ne olur sorularını adım başı duyuyoruz. Yani dolar son dakika haberleri çok yakından takip ediliyor. en şaşırılan konuysa dolar nasıl düşer meselesi.

dolardan sonra en çok merak edilen diğer bir yatırım aracı ise elbette altın. Onun için pek çok ekonomist altın yorumları konusuna önem veriyor. altın selçuk geçer için de önemli ve yakından takip ediliyor. Her gün her videoda altın yorumları ekonomist selçuk geçer tarafından yapılıyor.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCqU4fCu2zSL8gamk2CgvjCQ/join

Yeni Kanalımız XXL ► https://www.youtube.com/channel/UC3FwQ2cUH4GCKtkGI5b_gyw

Selçuk Geçer Youtube Kanalında yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar Selçuk Geçer’in kişisel görüşlerine dayanan analizlerden oluşmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, tamamen yoruma dayalıdır ve asla kesin ifade etmez. Burdaki yorumlardan yola çıkarak yatırım yapan kişilerin kararlar ve ticari amaçlı işlemlerden doğabilecek zararlardan Selçuk Geçer hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin hiçbir bağlayıcılığı yoktur.


Destek Olmak İçin ► https://www.youtube.com/channel/UCqU4fCu2zSL8gamk2CgvjCQ/join
Tüm Videolar ► https://www.youtube.com/selcukgecer/v…
Yeni Videoları Kaçırmamak İçin ► https://www.youtube.com/selcukgecer​​​​

Sosyal Medya ►
https://www.instagram.com/selcukgecer_

https://www.twitch.tv/selcukgecer/videos

Kategori
Haberler ve Politika

İletişim Mail ► selcukgeceryt@gmail.com

#merkezbankası #selçukgeçer #dolar

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir