DOLARIN BASKILANMASI SÜRDÜRÜLEMEZ! MURAT MURATOĞLU - Prof. BİLGE YILMAZ

DOLARIN BASKILANMASI SÜRDÜRÜLEMEZ! MURAT MURATOĞLU – Prof. BİLGE YILMAZ

DOLARIN BASKILANMASI SÜRDÜRÜLEMEZ! MURAT MURATOĞLU – Prof. BİLGE YILMAZ

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, Wharton Okulu’nda ekonomi alanında akademisyenlik yaptı.
Yunanistan, bugün 1000 dolar borç almak için yıllık 41 dolar faiz ödüyor, Biz 1000 dolar borçlanmak için 97.5 dolar faiz ödüyoruz. Neden?
Çünkü yatırımcı belirsizlik sevmiyor. Yalnızca siyasetçilerin çıkarını düşünen ekonomi yönetimine güvenmiyor. Komşumuz Yunanistan %4,1 ile borçlanabiliyorken, Hazine, 2.5 milyar dolar toplayabilmek için yabancı yatırımcıya yıllık %9,75 faiz getirisi vaat etmek zorunda kalması aslında bir uyarı… Mecbur, devam da edecek. Yönetim, beceriksizliğinin bedelini yine gelecek nesile ödetiyor.
Ücretli çalışanların maaşları, asgari ücrete oranla düşmeye devam ediyor. İktidarın eğilimi maalesef yıllardır bu yönde. Devlet vatandaşlarını derin yoksulluğa itmez. Marifet vatandaşı yoksullukta değil, refahta eşitlemekte.

Sözcü Gazetesi ekonomi köşe yazarı Murat Muratoğlu’nun yorumları ile bütün soruların cevapları… Ekonomi videoları ile gündem, son gelişmeler ve daha fazlası…

Videoları “ Beğen”meyi, “Paylaş”mayı ve hakkında "Yorum" yapmayı ihmal etmeyin.
"ABONE" olmayı ve bildirimlerin gelmesi için "ZİLİ" (🔔) açmayı unutmayın…
ABONE OLMAK İÇİN
https://www.youtube.com/c/muratmuratoğlu

Murat Muratoğlu Sosyal Medya Hesapları:
https://www.instagram.com/sozcumuratoglu
https://www.twitter.com/sozcumuratoglu/
https://www.facebook.com/sozcumurat/

#MuratMuratoğlu #AboneOl#YorumYap

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir