Halkın Ekonomisi 26.06.19 Uğur Civelek, Murat Şahin

Halkın Ekonomisi 26.06.19 Uğur Civelek, Murat Şahin

Halkın Ekonomisi programında ünlü ekonomist Uğur Civelek erken seçim tarihini verdi.

Ekonomist Uğur Civelek, Ulusal Kanal canlı yayınında “Eğer iktidar ve ana muhalefet cephesi, temel konularda uzlaşmaya gitmezlerse, bir iki ay içerisinde erken seçim konusu gündeme gelebilir.” dedi.

Ekonomist Uğur Civelek, Ulusal Kanal’da Halkın Ekonomisi programı canlı yayınında Murat Şahin’in sorularını yanıtladı.

Şahin, Civelek’e “Bir baskın seçim beklentisi içerisinde misiniz?” diye sordu.

Uğur Civelek de soruya verdiği yanıtta şunları söyledi:

“Eğer ana muhalefet ve iktidar cephesi, temel konularda uzlaşamazlarsa evet, bir iki ay içerisinde erken seçim konusu gündeme düşebilir. Yani şöyle düşünün. Şu anda MHP destekli AKP, Meclis’ten istediği yasaları çıkarıyor ama AK Parti içinden bir iki parti çıkar da Meclis çoğunluğu elden giderse Meclis’te istediği kararları çıkaramazsa Meclis ile Beştepe çatışması, Türkiye’deki istikrarsızlığın büyümesine sebep olmaya başlarsa o zaman erken seçim konuşulması kaçınılmaz hale gelir.”

 

halkın ekonomisi
Erken seçimin tarihi ne zaman?

Uğur Civelek kimdir?

Mehmet Uğur Civelek; Ekonomist, Ekonomi Yazarı.

1957 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

1981-1984 yılları arasında aile şirketinde çalışma hayatına başladı. 1984-1985 yılları arasında bankacılık yaptıktan sonra 1986-1995 yılları arasında küçük ve orta ölçekli şirketlerde yöneticilik yaptı.

Mehmet Uğur Civelek, 1995 yılından beri ekonomi üzerine eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor. 2005-2006 yıllarında Radikal Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Civelek, halen Dünya Gazetesi’nde ekonomi üzerine yazmaya devam ediyor. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Ekonomi kanallarındaki pozitif borsacılara benzemeyen, gerçekçi sosyoekonomik realiteyi gözardı etmeyen, politikanın ekonomiden koparılamayacağını çok iyi bilen rasyonel düşünen büyük ekonomist.
Camlı ekranlardan konuşanlar gibi değil bunca küresel gelişmeyi nasıl takip ediyor da nasıl böyle mükemmel bir bütünsellikle yorumluyor şaşırıyorum. 45 sonrası düzeni en mükemmel tasvir eden kişidir. İsim vermek istemiyorum ama düzenin borazancı ekonomistleri gibi değil.
Uzun ve orta vadeli düşünenlerin rehberi olması gereken hoca. halkçı bir ekonomist.

Entellektüel bilgi birikimi had safhada olan, tam bir İstanbul beyefendisi ekonomi profesörü

eksisozluk

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir