Kibar Holding’in K-Team Genç Yetenek programına Stevie Awards’tan ödül

Kibar Holding’in K-Team Genç Yetenek programına Stevie Awards’tan ödül

Bu sene 24 ülkeden 600 projenin yarıştığı Stevie Awards’ta kazananlar, 20 Eylül’de Newyork’ta düzenlenen törende ödüllerine kavuştu. Projeler, konusunda uzman 12 jüri üyesi tarafından değerlendirilirken yarışmada bu yıl ilk defa ‘En İyi Gençlik İstihdam Stratejisi’ kategorisine yer verildi. Kibar Holding tarafından 2014 yılında ‘Gerçek Kariyer Gerçek Stajla Başlar’ sloganıyla tanıtımı yapılan K-Team Genç Yetenek Programı, dünyanın en saygın iş ödüllerinden olan Stevie Awards’ta ‘En İyi Gençlik İstihdam Stratejisi’ kategorisinde gümüş ödülüne layık görüldü.

Kibar Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Şennur Kuru yaptığı açıklamada “Bu kategoride Türkiye’den ödül kazanan ilk firma olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

5 sene önce başlattıkları K-Team Genç Yetenek Programı ile pek çok üniversiteli gence Kibar Holding bünyesinde kariyer yapma imkanı sağladıklarını ifade eden Kuru şöyle devam etti: “Programı her yıl geliştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl giriş seviye pozisyonları işe alım oranımız yüzde 37 olarak gerçekleşti. Her yıl daha büyük kitlelere ulaşmamız sayesinde seçim kriterlerimizi ve kontenjanlarımızı, işe alım oranlarımıza göre tekrar ele alıyoruz. Özellikle iletişim kanallarının çeşitliliği ve programın bilinirliği başvuru sayısını arttıran başlıca etmenlerdir”.

K-Team Genç Yetenek Programı’nın diğer genç yetenek programlarına göre daha farklı olduğunu vurgulayan Kuru, üniversite öğrencilerine mezuniyet sonrası değil okul döneminde gerçek bir kariyer imkanı sunduklarını ve sektör deneyimi sağladıklarını kaydetti.

Kuru, “Programı grubumuz bünyesinde farklı kılan faydalardan biri de farklı sektörlerde deneyim imkanı. Programa kabul edilen adaylarımız, staj süresinde rotasyon imkanına sahipler. Bu da onlar için profesyonel hayata başlamadan önce farklı sektörlerde deneyim kazanmalarına olanak tanıyor. Bu sayede hem yeteneklerin erken keşfedilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz, hem de sektöre vakit kaybetmeden kalifiye iş gücü sağlıyoruz” şeklinde konuştu.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir