Kredi Kartı Borçlularına Müjde!

Kredi Kartı Borçlularına Müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, milyonlarca kredi kartı borçlusuna müjdeyi verdi. Kredi kartı borçları Ziraat Bankası tarafından yapılandırılacak.

Kredi Kartı Borçlularına Müjde!

Erdoğan; “Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, Buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.” demişti.

Bu açıklamanın ardından Ziraat Bankası’ndan konuya ilgin açıklama geldi. Açıklamada taksit ve faizlere ilişkin bilgiler yer alıyor:


Ziraat Bankası olarak ekonomimize destek verme vizyonumuz doğrultusunda, ekonominin temel direği bireylerin kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanması durumunda; ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatılmıştır.
Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile mevcut ve yeni bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır.


Söz konusu ürün ile; gerek Bankamız müşterilerimizin, gerek diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.


Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile; 24 aya kadar aylık % 1,10, 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranı ile müşterilerimize sunulmaktadır.*
Birleştiren İhtiyaç Kredisi, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle Bankamız ve diğer bankalarda bulunan bireysel kredi kartı borçlarının üst sınır kabul edilerek ödenmesine yöneliktir. Kullandırılacak kredi tutarı 31.12.2018 tarihi itibariyle bankalara olan kredi kartı borçları ile sınırlıdır. Birleştiren İhtiyaç Kredisinden faydalanmak isteyen müşterilerin, kredi kapsamında borcu ödenen kredi kartını iptal ettirmesi gerekmektedir.


Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir
*10.000 TL tutarlı, 24 ay vade, aylık %1,10 faiz oranı, %0,05 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan Birleştiren İhtiyaç Kredisinin yıllık maliyet oranı % 17,6670’dir.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir