Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları Neler?

Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları Neler?

Sigorta sektöründe tarafsız ve doğru bilginin kaynağı sigortaladım.com, birikim yapmak ve hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen kullanıcılara Prim İadeli Hayat Sigortası sunuyor.

Günümüzde, hayat sigortası branşında faaliyet gösteren şirketlerin en çok dikkat çeken ürünlerinden biri olan prim iadeli hayat sigortası, yaşam ve vefat teminatlarının yanı sıra beklenmedik risklere karşı da güvence sağlıyor. Prim İadeli Hayat Sigortası; birikim yapmak, yasal varisleri güvence altına almak ve birikimleri daha da kazançlı hale getirmek isteyen 18-63 yaş arasındaki kullanıcılara avantajlar sunuyor. Vefat ve yaşam teminatından oluşan poliçe, vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda, kanuni varislere ödeme yapılmasını sağlıyor. Riskin gerçekleşmemesi halinde yaşam teminatı devreye girerken süre sonunda ise ödenen prim iade alınabiliyor.

“Sigortaladım Rahatladım” mottosuyla  yola çıkan sigortaladım.com, sunduğu Prim İadeli Hayat Sigortası’ndan yararlanan kullanıcılar hem güvence altında oluyorlar hem de yatırım yapmış oluyorlar. Tüm bunlara ilave olarak gelir vergisi mükellefi olma durumu var ise mükellef, eşi ve 18 yaşından büyük çocuklar için ödenen hayat sigortası primleri, belirtilen oranlarda gelir vergisi matrahından düşülebiliyor. Böylece ödenen vergi ve hayat sigortaları için daha az ödeme, daha fazla birikim sağlanıyor.

Birikim yapmak ve hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen herkesin Prim İadeli Hayat Sigortası’ndan yararlanabileceğine dikkat çeken sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe; “Prim İadeli Hayat Sigortası, sigortalının belirli bir süre boyunca ödeme yaparak birikim yapmasını ve bu süre sonunda prim iadesi almasını sağlıyor. Böylece, sigortalılar hem geleceklerini garanti altına alıyor hem de birikim yapma fırsatı buluyorlar. Sigortalıların maddi anlamda da rahatlamasını sağlamakla birlikte az ödeyip çok prim kazanmalarını sağlıyor” dedi.

Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları Neler?

Prim İadeli Hayat Sigortası’nın avantajları neler?

  • Vefat ve Yaşam Teminatı
  • 18-63 Yaş aralığında yararlanma imkanı
  • Sabit prim tutarı
  • Aylık olarak ödeme imkanı
  • USD teminatlı güvence
  • 60 günlük cayma hakkı
  • İlk yıldan sonra ödemeye ara verme hakkı

Yüzde 40’a varan gelir vergisi avantajı


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir