Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi

Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi

Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi, ülkemizin özel sektör tarafından desteklenerek kurulmuş ilk ve tek Tematik Ar-Ge Merkezi’dir.

Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nin kuruluş amacı yetmişli yılların başından başlayarak 2010 yılına kadar süren Prof. Dr. İhsan KARA’nın akademik yaşamdaki çalışmalarını akademi dışında da sürdürebilme, toplum sağlığını bilimsel kanıtlara dayalı ürünlerle koruma amacını taşımaktadır. Ortalama 40 yıla yakın süredir gerçekleştirilen çalışmalar temel olarak beyin araştırmaları ile sınırlıdır.

Merkezin çalışma alanları özetle;

Beynin insan ve diğer canlılarda gelişimi,
Beynin çalışma prensipleri,
Beyin hastalıkları,
Beynin moleküler yaşlanması,
Yaşlanma belirteçlerinin belirlenmesi ve bunların kanıta dayalı olarak saptanması,
Yaşlanmaya bağlı süreçlerin moleküler mekanizmaları,
Bu süreçleri hızlandıran ve yavaşlatan faktörlerin belirlenmesi,
Yavaşlatma süreçlerindeki etkin faktörlerin günlük yaşamda kullanma imkanlarının araştırılması gibi çok farklı alanlarda araştırmalar gerçekleştirilmektedir.
Merkezin temel hedeflerinden biri de yetişkin sağlıklı bireylerin sağlıklarını koruyup, geliştirerek, yetişkin eğitimli üretken beyinlerin yaşlanmaya terk edilmesinin önüne geçilmesini sağlamaktır. Merkezimizde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlarla hedeflediğimiz doğrultuda yenilikçi ürünler üretmek, merkezin temel bileşenlerindendir.

https://www.sankara.com.tr

‘’Yiyecekler ilaçlarımız olsun’’ sözü Antik Yunan’dan günümüze kadar önemini kaybetmeden gelmektedir.

Kuruluşun temel amaçlarından biri de bu görüşün hedefidir. Sağlıklı yaşam, her yaşın gereğine uygun bedensel, entelektüel verimlilik ancak amacına uygun beslenme ile mümkündür. Sağlıklı bir yaşamın sağlanması adına gereken, bilimsel olarak kanıtlanmış tüm doğal bileşenleri yüksek teknoloji kullanılarak genel olarak tükettiğimiz gıdaların içerisinde ekleyerek sağlığın korunmasını ve geliştirilmesini sağlamak merkezimizin temel hedeflerinin başında gelmektedir. Bu amaçla, eksikliği giderilmiş besinleri sofraya yeniden kazandırmak, amaca uygun yeni teknoloji geliştirilmesine öncülük etmek, temel besin maddelerinde eksilen sağlık sağlayıcı bileşenleri araştırmak ve bileşen eksikliğine bağlı ortaya çıkmış sağlık sorunlarını araştırmak ve yayınlamak merkezin faaliyet alanlarına girmektedir.

Ülkemiz tıbbi bitki florasını akademiden gelen bilgilerle dünya standartlarında ana ürüne çeviren üretici olma hedefiyle her geçen gün araştırmalarımızı arttırmaktayız. Ülkemizin doğal flora kaynaklarını global pazarın isteklerine uygun olarak ürünlere çevirmek ve bunu bilimsel araştırmalarla zenginleştirmek için çalışmaktayız. Yetişkin kadrolarımız ve teknolojik imkanlarımızla her yıl ülkemiz doğal kaynaklarını yüksek katma değerli ürünlere çevirme hedefiyle çalışmaktayız.

Prof. Dr. İhsan KARA

#Ekotürk #Beyinhastalıkları #Alzheimer #Parkinson #depresyon #şizofreni

============================

Ekotürk Resmi Web Sitesi
►http://www.ekoturk.com/

Ekotürk Sosyal Medya Adresleri
►Facebook: https://www.facebook.com/ekoturktv
►Instagram: https://www.instagram.com/ekoturktv
►Twitter: https://twitter.com/Ekoturktv

Ekotürk TV İletişim
►kurumsaliletisim@ekoturk.com

UYARI: Buradaki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Buradaki fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, Ekotürk TV tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek hatalardan Ekotürk TV sorumlu değildir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir