Vestel, ‘Evsel Dönüşüm Projesi’ni başlattı

Vestel, ‘Evsel Dönüşüm Projesi’ni başlattı

Düşük enerji ve su tüketimine sahip, çevre dostu ürünleriyle bireylere daha sürdürülebilir bir yaşam vadeden Vestel, yeni bir proje başlattı. Markanın Evsel Dönüşüm Projesi kapsamında eski ve artık kullanılmayan beyaz eşya ve elektronik eşyalar yeniden ekonomiye kazandırılacak. Ürünlerden elde edilecek hurda bedeli doğal yaşamı koruma çalışmalarına destek amacıyla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan iş birlikleri kapsamında bağışa dönüşecek. Ayrıca projeye eski ürününü vererek destek olan tüketiciler için Ecording iş birliğiyle ağaçlandırılması gereken, ulaşılması zor alanlara insansız hava araçları ile tohum topları atılacak.

“Sürdürülebilir geleceği inşa etmek için sorumluluk almaya devam edeceğiz”

Evsel Dönüşüm Projesi’nin Vestel’in sürdürülebilirlik faaliyetleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Bizden sonra gelecek nesillere şu an sahip olduğumuzdan daha iyi bir dünya bırakmakla yükümlüyüz. Şirket olarak tüm faaliyetlerimizin odağında sürdürülebilirlik yer alıyor. Bu kapsamda üretim süreçlerimize her yıl onlarca enerji ve su verimliliği projesi hayata geçirerek kaynak kullanımımızı azaltıyoruz. Ürünlerimiz uluslararası saygın test kuruluşları tarafından test edilip onaylanarak, düşük enerji ve su tüketimine sahip çevre dostu ürünler olarak sınıflandırılıyor. Diğer taraftan hem kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz hem de yeni girişimlerimizle dünyanın geleceğine sunduğumuz katkıyı artırıyoruz.

Evsel Dönüşüm Projesi de sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz açısından büyük önem taşıyor. Tüketicimizi de sürdürülebilirlik faaliyetlerimize dahil ediyor, evsel dönüşümü başlatıyoruz. Böylece sadece şirketimizin değil bireylerin de karbon ayakizini azaltmalarına destek oluyoruz. Sürdürülebilir geleceği inşa etmek için sorumluluk almaya devam edeceğiz” dedi.

Hem çevresel hem sosyal fayda oluşturulacak

Yapılan açıklamaya göre proje kapsamında tüketici, markanın sürdürülebilirlik faaliyetlerine doğrudan katılabilecek. Vestel Yetkili Servisleri, tüketicinin artık kullanmadığı ürünü marka gözetmeksizin evinden, gerekli durumlarda ücretsiz demontaj hizmetini de sağlayarak randevu ile teslim alacak. Hurdaya dönüştürülecek ürünlerin geliri doğal yaşamı ve çevreyi koruma çalışmalarında kullanılmak üzere bir sivil toplum kuruluşuna bağışlanarak faydaya dönüşecek. Bununla birlikte her tüketici için Ecording işbirliği ile ulaşılması zor alanlarda Ecodrone ile ağaçlandırma çalışmaları kapsamında tohum topu bırakacak. Marka, projeye dahil olan tüketicileri ile kısa ve uzun vadede iletişimini sürdürerek sürprizler sunacak.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir