Vestel’in yenilikçi ürünlerine Alman VDE’den sertifika

Vestel’in yenilikçi ürünlerine Alman VDE’den sertifika

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel’in tüm süreçlerinde sürdürülebilir yöntemler kullanarak ürettiği ve IFA 2022’de sergilenen yenilikçi ürünleri VDE’den tam not aldı. Sertifikalar VDE Yönetim Kurulu Üyesi Sven Öhrke tarafından Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat’a takdim edildi. VDE; temel hedefi inovasyon, güvenlik ve kalite anlamında uluslararası standartlara yön verip bağımsız testler yapmak olan en prestijli bağımsız enstitülerden biri olarak gösteriliyor.

VDE raporları ile ilgili açıklamada bulunan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Şirket olarak günümüzde ürettiğimiz teknolojinin sürdürülebilirliğe hizmet etmesi gerektiğinin farkındalığıyla çalışıyoruz. Teknolojimizle sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılıyoruz. Almanya merkezli saygın bağımsızlı test kuruluşu VDE’den bu yıl da yeni teknolojilerimizle aldığımız raporlar, doğru yolda olduğumuzun göstergesi niteliğinde” dedi.

“Yükselen enerji ve su maliyeti tasarruflu ürünlere ilgiyi artırdı”

Bu sene IFA’daki 3 bin metrekarelik Vestel standında teknolojilerini sektör ve tüketicilerle buluşturduklarını aktaran CEO Erdoğan, “Avrupa’da yükselen enerji ve su maliyetleri sonrasında ürünlerimizin tasarruf özellikleri fuarda büyük ilgi gördü. Bir kez daha Ar-Ge vizyonumuzun isabetliliğini görüyoruz. Sürdürülebilir bir dünya için bu doğrultuda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamaya göre, markanın Rainfall Teknolojisi’ne sahip çamaşır makinesi, A sınıfından yüzde 40 daha az enerji ve sadece 32 litre su tüketimi ile, Multi-Inverter teknolojisine sahip çamaşır kurutma makinesi ise A+++ sınıfından yüzde 20 daha az enerji tüketimiyle VDE’den rapor aldı. Ayrıca çamaşır kurutma makinesinde yoğuşturma çevriminden toplanan yaklaşık 10 litre hacmindeki suyun çamaşır makinesinde yeniden kullanımını sağlayan ‘Su Geri Kazanım Sistemi’ projesi de dikkat çekti.

Temel hedefi inovasyon, güvenlik ve kalite anlamında uluslararası standartlara yön verip bağımsız testler yapmak olan ve en prestijli bağımsız enstitülerden biri olarak gösterilen VDE, elektrikli kişisel aletlerden ev ve bilişim teknolojisi ürünlerine kadar günlük yaşamda kullanılan cihazlarla ilgili testler yapıyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir