Zor bir 6 ay olacak! Peki piyasalar neden iyimser? | Erdal Sağlam

Zor bir 6 ay olacak! Peki piyasalar neden iyimser? | Erdal Sağlam

Gazeteci Erdal Sağlam, bu haftaki programda İmamoğlu kararının piyasalara olası etkilerini, piyasalardaki iyimser havayı ve seçime kadar ekonomiyi nelerin beklediğini anlattı. Sağlam, ekonomide son dönemde iyimserliğin arttığını ancak bunun Haziran’da yapılacak seçimlere kadar sürdürülemeyeceğini belirtti. Bunun yanında Sağlam, asgari ücret ve uygulanan para politikasının iş dünyasında şikayetleri arttıracağını söyledi. Son olarak dış basında çıkan yaptırım haberlerini de değerlendiren Sağlam, bu haberlerin hayra alamet olmadığını ifade etti.

İyi seyirler…

00:00 Merhaba
00:15 İmamoğlu kararı ekonomiyi etkiledi mi?
01:44 Beklentilerde iyimserlik devam ediyor
03:22 Beklentiler neden iyileşti?
07:36 2023’te ne olacak? (Bankalar, reel sektör, borsa, borçlanma, EYT, asgari ücret, krediler, faizler)
11:00 Asgari ücret şirketleri zorlayacak
13:10.Borsanın sırrı ne?
16:38 İyimser dalga sürdürülebilir mi?
18:00 Anadolu sermayesinden şikayetler kaçınılmaz!
21:14 Altılı Masa Nisan’da seçimi kabul etmeyecek
22:15 Yaptırım haberleri hayra alamet değil.

#döviz #yaptırım #ekonomi

Mesele Ekonomi’ye destek olmak için:
https://www.youtube.com/MeseleEkonomi/join

Daha fazla Mesele Ekonomi içerikleri için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz!

Twitter’da takip etmek için: https://twitter.com/MeseleEkonomi
Spotify’dan dinlemek için: https://sptfy.com/mesele-ekonomi
Instagram’da takip etmek için: https://instagram.com/meseleekonomi/
Linkedin’de takip etmek için: https://linkedin.com/company/meseleek…

#ekonomi #borsa #dolar #faiz #enflasyon #petrol #altın #fed #tcmb #seçim

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ulaşmış olduğunuz bu kanal kapsamındaki gerek sözel gerekse de grafik bilgiler ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil ve surette olursa olsun herhangi bir karar dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla toplanmıştır. Mesele Ekonomi, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette Mesele Ekonomi YouTube kanalı herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan gerek dolayısı ile uğrayacağı maddi ve/veya manevi zararı, kâr mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Mesele Ekonomi YouTube kanalı sorumlu tutulamayacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir